Viiendat korda toimuv filmifestival Kino maale algas kolm päeva kestvate lühifilmikoolitustega

Esimesest koolituspäevast (4.10), mida veavad Animakooli kaks õpetajat Sondra ja Erik, andsid omi teadmisi edasi 25 lapsele ja noorele. Selle aasta peateemaks on loodushoid ja esmaspäevane (4.10) teema oli tehnilise poole pealt animatsiooni tegemine nukufilmi tehnikas.

“Noored on tublid, saavad teemast hästi aru, on taibukad ka tehnilise külje pealt. Täna oli ka neid, kes on käinud siin juba aastaid, on Grand Prix, aga ka teiste auhindade võitjaid. Neil oli kodutöö väga hästi tehtud ja selle pealt tuleb alati ka väga häid tulemusi konkursil. Kes tahab saavutada enamat, peab ka panustama rohkem, “ütlesid juhendajad Sondra ja Erik.

Koolitusi on alati võõrustanud Tapa Gümnaasium, siinkohal suur tänu direktor Elmu Koppelmannile ja heale koostööpartnerile Koit Kuusk´le, kes võttis enda kanda peale koolitusruumi ettevalmistamise, ka selle teenidnamise, sh Covid-19 temaatika, oma kõigi ohutusmeetmete, ohutuse kontrolli ja selle tagamisega. Eelmine 2020. aasta oli juba korralik väljakutse, tänavune on juba mõnes mõttes küll lihtsam, kuid mitte tehniliselt, sest lisandunud on üksjagu lisategevusi, mille olemasolu tagab kõigile koolitusest osasaajatele turvalisuse.

Kuid ikkagi, 10 aastat tagasi, tänu ühele teisele festivalile, kohtusime Sondra ja Erikuga, millest sai läbi kahe, pisut erineva filmifestivali, Tapaga seotud meie festivali lahutamatu “dünaamiline duo”.

“Tapa on meile linn, mis on peale meie kodulinna, ilmselt kõige tihedamini külastatavam linn, muidugi tänu filmifestivalile, kuhu oleme alati meeleldi tagasi tulnud”, ütlesid Animakooli koolitajad Sondra ja Erik.

Kolme päeva peale kokku saab filmikoolitust üle 60 noore ja täiskasvanud filmihuvilise, koolitused lõppevad 6. oktoobril, peale mida toimub konkurss, valitakse välja parimad tööd, mille omanikke autasustatakse 23. oktoobril Tapa kultuurikojas.

Kuid koolitajad pole Tapal pelgalt noorte pärast, vaid “oma osa” saavad 1. jalaväebrigaadis aega teenivad eestlased, aga ka liitlased. Kuid sellest lähemalt järgmises postituses ;)


Eelmine
Filmifestival Kino maale tähistab oma 5. sünnipäeva Norra tuultes
Järgmine
Elroni rongides saab näha Norra filmifestivali eriprogrammi