filmifestival Kino maale teeb kummarduse Heiki ernitsale ja katsetab uue filmižanriga

Kino maale toob oktoobris vaatajateni kolm värviküllast nädalat, keskendudes  animatsioonile ja eeskätt Heiki Ernitsa loomingule, kes tähistas tänavu kevadel oma 65. sünnipäeva.

Filmifestival KINO MAALE toimub ajavahemikus 8.–28.10. 2018 ja toob festivalianimatsiooni lastele ja noortele ning täiskasvanutele lähemale, peaaegu kodu uksepakule. Tänavu peame filmipidu koos Eesti Joonisfilmiga ja Nukufilmiga ning teeme esmakordselt koostööd dokumentaalfilmifestivaliga Dokfest, tänu kellele tutvustame oma vaatajale uut filmižanri. Peafookuses on Heiki Ernits, kes tähistas tänavu kevadel oma 65. sünnipäeva.

Festivali alustavad, nagu ka varasemalt, lastele ja noortele mõeldud töötoad 8.-10. oktoobril  Tapa Gümnaasiumis, kus 60 kiiremal registreerujal on võimalik õppida tegema animatsioone, „väikesest animaakadeemiast“ võivad osa võtta kõik lapsed vanuses 6-19, täpsem info tel 5303 7660, info@nukufilmilastestuudio.ee. Lastele toimub ka eraldi konkurss, milles osalevad kõik koolituse tööd ja varem mujal valminud noorte tööd. Lisaks toimub 8.-9.10.2018 ka Eesti Kaitseväe 1. jalaväebrigaadis tasuta animatsioonikoolitus noortele ajateenijatele, mille kokkuvõttena toimub ka militaaranimatsioonikonkurss.

Animatsioonidest on kavas 8 erinevat programmi ja lisaks 1 dokumentaalfilm, kokku ligi 40 filmi. Tänavu on peafookuses Heiki Ernits, kes tähistab oma 65. sünnipäeva. Heiki Ernitsa loometööd peegeldab 3 retrospektiivi, millest 2 on mõeldud nooremale vaatajaskonnale ja 1 täiskasvanutele. Nende programmidega avame Heiki Ernitsa loomingut teise nurga alt, keda üldsus tunneb peamiselt Leiutajateküla Lotte järgi. Samuti on kahe Eesti suurima animafilmistuudio, Eesti Joonisfilmi ja Nukufilmi poolt koostatud programmid. Lisaks toome Teieni meie koostööpartner Dokfesti poolt esitletud Rein Marani uue dokumentaalfilmi „Peetrike Laanetagusel“.

Animatsioone näitame kogu festivali ajal 8.–28. oktoobril 2018 ligi 80 erinevas Eesti lasteaias, koolis, raamatukogus, noortekeskuses, kultuuri- ja rahvamajas, muuseumis ja nii mõneski söögikohas.

Tänavu näitame animatsioone veel oma hea koostööpartneri Elroni rongides („rongianimatsioon“) ja GoBusi bussides („bussianimatsioon“), kus näitame eriprogramme läbilõikena festivali erinevatest programmidest.

Kokkuvõtteid festivalist tehakse 27. oktoobril 2018 kell 15.00 Roger-Resto & Sport, kus toimub „festivaligala“, mille raames toimub konkursside võitjate autasustamine ja festivali korraldajate tänamine.

Festivali peakorraldajad on tänavu Tapa Vallavalitsus, keda aitab MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, suuremateks koostööpartneriteks on Nukufilm, Eesti Joonisfilm, Eesti Filmi Instituut, Tallinnfilm, MTÜ Nukufilmi Lastestuudio, Tapa Kultuurikoda, Tapa Gümnaasium, GoBus, Ledzep Trailers ja Elron.

Projekti rahastavad ja toetavad Tapa Vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfond – Euroopa investeeringud maapiirkondadesse Leader Eesti programm, MTÜ Arenduskoda, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa Ekspertgrupp, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, Tapa Gümnaasiumi puhvet „Puhv“ jt.

Täpsem info www.kinomaale.ee, www.facebook.com/kinomaale, tel 5290785 või indrek.jurtsenko@tapa.ee.

Kino maale jõuab tänavu peaaegu kõikidesse Eesti maakondadesse. Leia endale lähim kodune kinosaal ja meelepärased programmid meie kodulehelt ja ela festivali tegemistele kaasa ka Facebooki fännilehel.

Järgmine
Filmifestival Kino maale pidutses koos kultuuri- ja haridusasutustega kõigis 15 maakonnas