Filmifestival Kino maale tähistab oma 5. sünnipäeva Norra tuultes

Viiendat korda toimuv filmifestival „Kino maale“ toob tänavu fookusesse Norra filmikunsti, pakkudes seda üle terve Eesti. Pea kõikides maakondades, ligi 80 eri kultuuri- ja haridusasutuses löövad ekraanid helendama alates 4. oktoobrist. Kel saalis võimalust istuda pole, saab filmikunsti nautida festivali kodulehel asuvast virtuaalsest kinosaalist, samuti eelnevalt läbilõikelise eriprogrammiga Norra filmikunstiga tutvust teha Go Bus bussides alates 4. oktoobrist ja Elroni rongides alates 11. oktoobrist.

Norra suursaadik Else Berit Eikeland rõõmustab väga koostöö üle festivaliga „Kino maale“, millega saame pakkuda vaatamiseks palju toredaid Norra filme. «Me kõik vajame uusi huvitavaid kultuurielamusi ja energiasädet, mis toidaks meie loovust ja koostöötahet. Lapsed ja noored on Norras väga tähtsal kohal nii tulevaste filmitegijate kui ka filmipublikuna, kelle oskuste ja kriitikameele arendamisele pühendab näiteks Norra filmiinstituut suurt tähelepanu. Seepärast on meil hea meel, et „Kino maale“ programm keskendub ka Eestis suures osas lastele ja noortele,» lisas suursaadik.

Samuti näitab filmifestival „Kino maale“ esmakordselt fookusmaa täispikki mängufilme, kuid valdavalt on programmides lühimängufilmid, dokumentaalfilmid ja animatsioonid. Samuti näidatakse filme Saksamaalt ja Eestist.

Filmifestival „Kino maale“ üks olulisi fookusi on ka noored ja neile mõeldud Animakooli poolt korraldatud lühifilmitöötoad ning konkurss. Lisaks kaasatakse esmakordselt õppesse ka õpetajaid, kes aitavad festivali välisel ajal koolides noorte filmihuvi üleval hoida. Tänavu on koolituste keskseks teemaks loodushoid. Samuti saavad end filmivaldkonnas harida ajateenijad 1. jalaväebrigaadist. Parimaid töid hinnatakse konkursi formaadis ja Grand Prix´d jagatakse välja festivali galal 23. oktoobril Tapa Kultuurikojas.

“Tänavu tähistame festivali „Kino maale“ 5. ja ühtlasi ka Tapal filmifestivalide korraldamise 10. tähtpäeva. Kunagi alguse saanud mõte, festivali korraldamiseks tekkis vajadusest uuendada kinoaparatuuri Tapa vallas, kuid suur huvi ja vajadus tekkis ka maakohtades uutmoodi kinonäitamise osas. Siis avastasime, et kino saab edukalt näidata ka rongides ning bussides. Siinkohal soovin edastada suured tänusõnad kõikidele, kes selles 10. aastases filmirännakus on oma panuse andnud ja aidanud maakohtades inimestel kinokunsti nautida” ütles filmifestival „Kino maale“ peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

Festivali korraldab Tapa Vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts ja peakorraldajana Indrek Jurtšenko. Festivali toetajad on Tapa Vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, Rahvakultuuri Keskus, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa Ekspertgrupp ja Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit ning Kaitseministeerium/1. jalaväebrigaad.

Filmifestival Kino maale toimub tänavu viiendat korda üle Eesti ja toimub 4.-24.10.2021. Rohkem infot www.kinomaale.ee ja https://www.facebook.com/kinomaale/ .

Indrek Jurtšenko Filmifestival „Kino maale“ peakorraldaja 

 E-mail: indrek.jurtshenko@mail.ee Tel: +372 529 0785


Eelmine
Filmifestival Kino maale toob tänavu fookusesse Norra filmikunsti ja pakub filmikoolituse ka õpetajatele
Järgmine
Viiendat korda toimuv filmifestival Kino maale algas kolm päeva kestvate lühifilmikoolitustega