Filmifestival Kino maale pidutses koos kultuuri- ja haridusasutustega kõigis 15 maakonnas

Filmifestival Kino maale näitas kolmel nädalal filme ligi 100 näitamiskohas enam kui 20 000 inimesele, tehes nii kena kingituse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Tänavu rõõmustas meid ühe suure unistuse täitumine – festivali programme näidati kõigis 15 maakonnas. Publiku soe vastuvõtt tõendas ka tänavu, et eelmisel aastal peamiselt maapiirkondadele keskenduva filmifestivali loomine on olnud õige samm.

Filme näidati enam kui 100 erinevas Eesti haridus- ja kultuuriasutuses, lisaks ka 10 Go Busi bussis ja viies Elroni rongis ning Eesti Kaitseväe 1. jalaväebrigaadis. Rongides nägi filme ligi 10 000 ja bussides 3500 inimest ning haridus- ja kultuuriasutuses ligi 6500 huvilist.

Filmifestivali Kino maale peafookus oli tänavu Heiki Ernitsal, kes tähistas tänavu märtsis oma 65. sünnipäeva. Uuendusena oli selleaastases programmis ka dokumentaalfilm – Rein Marani “Peetrike Laanetagusel”.

Koolitustest võttis osa taaskord palju huvilisi, kellede tööde keskmine tase on aasta-aastalt tõusnud, on palju neid, kes noortest igal aastal osalevad, on tekkinud ka üks kindelhuviliste grupp, kes end pidevalt edasi arendavad. See kajastus ka kvaliteedilt selgelt tänavu võtjate töös, kus on tekkinud täiesti uus tase.

Festivali kavas oli kokku kaheksa põhi- ja kaks eriprogrammi ning üks dokumentaalfilm, lisaks animatsioonikoolitus ja -konkurss koolilastele ja noortele ning ajateenijatele. Koolitustest võttis osa 74 last ja noort ning 23 ajateenijat Eestist ja Suurbritanniast, kes lõid kokku 30 animatsiooni kogukestvusega 23 minutit.

Laste ja noorte animatsioonivõistluse tulemused:
GRAND PRIX – "Tõnni elumuutused", autorid Romi Tammleht, Chris Caspar Sommer, Mari-Leen Talpas, Agnete Viru
Parim Eesti-teemaline film – "Web connector", autor Sandra Karajaev
Tapa valla auhind – "Eesti vanim õpetaja", autor Sabrina Karajev
Parim loodustemaatiline film – "Igas heas on midagi halba, igas halvas midagi head", autorid Anna Maria Praks, Kaarin Rannu, Grete Roos, Heleriin Gunin
Parim loodustemaatiline film – "Kuidas tekkis sõprus", autorid Liisbet Laigu, Adele Saamot, Delisa Valving, Käroli Vaher, Henry Heinmets, Mattias Liivamäe, Carmen Sinisoo
Parim futuristlik film – "Jää iseendaks", autor Gretel Sepre
Eripreemia – "Kiusamine", autorid Miina Matilda Risthein, Anni-Marleen Saar, Saskia Ilisson
1. jalaväebrigaadi eripreemia – "Esimene võitlus", autorid Georg Tamm, Sergo-Kaspar Klaus, Dariel Lukašenko, Kevin-Gustav Kütt, Mattias Toming, Henry Samolberg

Ajateenijate animatsioonivõistluse tulemused:
GRAND PRIX – "Maastikusõit", autorid Risto Saul, Kristo Proomet, Sergei Liiskmaa, Aleksander Solovjov, Erki Freienthal
Eripreemia –"Safety first", autorid Peeter Roop, James Stokes, Feliks Sirkas, Jürgo Pukk, Jonathan Booth

Vaata laste- ja noorte konkursitöid siit: https://www.youtube.com/watch?v=hbgP55xRvAA 
Vaata ajateenijate konkursitöid siit: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=2XiRgy5Kiuk

Lisainfo festivali kodulehel www.kinomaale.ee ja Facebooki fännilehel www.facebook.com/kinomaale.
Filmifestival Kino maale loodi 2017. aastal Tapal, mis kannab Euroopa festivalide ühenduse EFFE kvaliteedimärki aastatel 2017-2018. Tapa Vallavalitsus ja MTÜ Tapa Linna Arengu Selts korraldasid aastatel 2012–2016 ka Priit Pärna animafilmifestivali.

Filmifestivali Kino maale korraldavad Tapa Vallavalitsus ja MTÜ Tapa Linna Arengu Selts. Festivali korraldamist toetavad Pria toetusmeede Leader Eesti, Lääne-Viru Omavalitsuste Liit, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa ekspertgrupp, Eesti Filmi Instituut, Villa Theresa ja pubi Tareke. Koostööpartneriteks on Eesti Joonisfilm, Nukufilm, Dokfest, MTÜ Nukufilmi Lastestuudio, Eesti Filmi Instituut ja Tallinnfilm, Tapa Kultuurikoda, Tapa Gümnaasium, Go Bus, Elron, Ledzep Trailers, Roger Resto & Sport, Kuma AS, Eesti Kaitseväe 1. jalaväebrigaad, ligi 100 tubli kultuuri- ja haridusasutust üle terve Eesti jt.


Eelmine
filmifestival Kino maale teeb kummarduse Heiki ernitsale ja katsetab uue filmižanriga
Järgmine
Filmifestival KINO MAALE toob esmakordselt fookusesse Taani filmikunsti ja žanritest lühimängufilmi