Saksa noorte lühifilmilaegas 12+
Programm koosneb neljast täiesti eripalgelisest lühifilmist, mis on tehtud vahemikus 2003-2012. Siin on segu sotsiaalsetest probleemidest, fantaasiast, otsingutest ja kurvast ajaloohetkest.

"Nüüd näete järgmist" (Nun sehen Sie folgendes), režissöör 2010, pikkus 5.00, eksperimentaalne lühifilm, produktsioon Kamerapferd Stephan Müller / Erik Schmitt Stephan Müller. Sünopsis: Selles filmis näete, musta ekraani ja lähivõtteid; noort kena meest, vuntsidega vanemat meest.  Kas filmi mõte on selles või teises ?  Humoorikas lugu, kuidas filmi tehakse.

"Grupifoto" (Gruppenfoto), režissöör Mareille Klein, 2012, pikkus 19.15, lühimängufilm, produktsioon Hochschule für Fernsehen und Film München (HFF) (München). Sünopsis: Kui kümneaastane Clara koolikontserdil looga seisma jääb, soovib isa Toomas olukorra päästa. Kuid Toomasel on alkoholiprobleem ja ta on kaotanud tunnetuse sotsiaalsete käitumisreeglite vastu. Peale tütre aitamist piinleb ta veelgi enam. Clara tunded isa vastu segab dilemma häbi ja kiindumuse vahel. Clara peab otsustama: kas ta hoiab oma isa poole või pöörab ta temast eemale? Lugu räägib lahutatud vanemate lapsest, mis on tõsine, raske, aga õpetlik lugu.

"Annie ja Boo", režissöör Johannes Weiland, 2003, pikkus 15.21, animatsioon, produktsioon Filmakademie Baden-Württemberg. Sünopsis: Noor tüdruk, nimega Annie, kohtub kummitusetaolise olendiga Boo, kes vastutab rongijaamas "kokkusattumuste" põhjustamise eest ja nad arutavad saatuse olemuslikkuse ja juhuslikkuse üle elus.


"Mänguasjade maal" (Spielzeugland), režissöör Jochen Alexander Freydank, 2007, pikkus 14.09, lühimängufilm, produktsioon Mephisto Film GmbH. Sünopsis: Ühel talvehommikul läheb ema äratama oma poega Heinrichi, kuid tema voodi on tühi. Naabrite uks, millele on maalitud Taaveti täht, on lahti, sisustus segamini, perekond kadunud. Ta küsib möödujatelt, jookseb politsei poole ja sealt edasi raudtee hoovi… Suurepärane lugu, kirjeldamaks II Maailmasõja koledusi hitlerlikul Saksamaal ja juutide küüditamist.