Norra täiskasvanute lühifilmipärlid vol 1 ja 2
Norra täiskasvanute lühifilme on meil kahe programmi peale kokku 8 ja ca 2,5 tundi. Täiskasvanud filminautlejale pakume peamiselt lühimängufilme, aga ka mõne animatsiooni ja dokumentaalfilmi. Filmid pärinevad aastatest 2009-2016.

Norra täiskasvanute lühifilmipärlid vol 1 (4 filmi; 64 minutit)

"Eddy Table´i puudumine" (Fraværet av Eddy Table), režissöör Rune Spaans, 2016, pikkus 12.17, animatsioon, produktsioon Tordenfilm AS. Sünopsis: Dave Cooperi koomiksist tuntud Eddy Table esmakordselt animatsioonis. Ühel päeval eksib Eddy pimedasse metsa. Seal tutvub ta salapärase , kuid parasiidist nakatunud ahvatleva tüdrukuga. Tekib armastus ja vägivald.

"Miski ei lõpe kunagi" (Ingenting tar noensinne slutt), režissöör Jakob Rørvik, 2016, pikkus 24.44, lühimängufilm, produktsioon Maipo Films. Sünopsis: 20ndate lõpus kooselus paar, Marius ja Ebba on kes pidevas konfliktis, kuigi armastavad teineteist sügavalt. Igal aastavahetusel üritavad nad lahku minna. Kolme aasta jooksul jutustatud lugu armastusest ja düsfunktsioonidest.

"Tänan sõidu eest" (Takk for Turen), režissöör Henrik Martin Dahlsbakken, 2016, pikkus 18.07, lühimängufilm, produktsioon FilmBros Productions. Sünopsis: Jälgime kahte eakat endist meessportlast nende viimasel talvel, mille nad veedavad koos. Armas ja sügavalt liigutav tunnistus elukestvast armastusest.

"Lest" (Flondre), režissöör Ole Christoffer Haga, 2016, pikkus 9.30, animatsioon, produktsioon Ole Christoffer Haga. Sünopsis: Kõik laguneb koost, õnneliku kajakapere jaoks päeval, mil kuldlest pakub juurdepääsu "mustale kullale".


Norra täiskasvanute lühifilmipärlid vol 2 (4 filmi, ca 73 min)

"Ella", režissöör Hanne Larsen, 2009, pikkus 23.55, dokumentaalfilm, produktsioon Norsk Filmproduksjon. Sünopsis: Väike draama vanadaamist, 73-aastasest Ellast, kes keeldub suplemast.

"Pistaatsiapähkel" (Pistasj), režissöör Martin Lund, 2009, pikkus 8.48, lühimängufilm, produktsioon Ape & Bjorn. Sünopsis: Daniel peaks kohtuma oma tüdruksõbraga. Ootamise ajal, satub ta hoopis teistsugusele kokkusaamisele.


"Mees jääväljadelt" (Mannen fra isødet), režissöör Henrik Martin Dahlsbakken, 2012, pikkus 15.50, lühimängufilm, produktsioon Northern Pictures AS. Sünopsis: Raskel teekonnal põhjapoolusele tuleb kartmatul polaaruurijal teha võimatuna näiv valik. Olles maha matnud oma viimase kaaslase, peab ta jätkama teekonda üksi, võideldes lumepimeduse ja füüsilise kurnatusega. Ootamatu kohtumine sunnib teda valima au ja kuulsuse ning moraalse üleoleku vahel. See valik jääb teda surmani kummitama.

"Linnusüdamed" (Fuglehjerter), režissöör Halfdan Ullmann Tøndel, 2015, pikkus 25.01, lühimängufilm, produktsioon Westerdals. Sünopsis: Benjamin ja Maya jagavad elu ja korterit Oslo kesklinnas. Benjamini 26. sünnipäeva puhul tuleb nädalavahetuseks külla Tobias, Benjamini noorem ja edukam vend. Hilisõhtusel sõprade õhtusöögipeol räägib Maya loo Brasiilias kogetud seksuaalsest kogemusest. Selle tagajärjel hakkavad Benjamini ebakindlus ja haavatavused ilmnema. "Linnusüdamed" on film soorollidest ja armukadedusest, seksist ja perekonnast - ning armastajate jutustatud lugude keerulisest jõust.