Norra noorte lühifilmipärlid 16+vol 1 ja 2
"Norra noorte lühifilmipärlid 16+" programmide näol on tegemist Norra lühifilmide kollektsiooniga uutelt tegijatelt, ajavahemikust 2009-2017. Kokku on neis ligi kolme tunni pikkuses valikus 13 dokumentaal- ja lühimängufilmi, mis on mitmetes filmides sotsiaalse varjundiga, kuid avavad ka teistes filmides Norra ajaloo ja kultuuri omapära. Programme on sobiv vaadata ka täiskasvanud filminautlejal.

Norra noorte lühifilmipärlid 16+ vol 1 (7 filmi, 80 min)
"Väike preili Silmaklapp" (Skylappjenta), režissöör Iram Haq, 2009, pikkus 10.24, lühimängufilm, produktsioon SF Norge AS. Sünopsis: Norra-Pakistani neiu, murrab välja oma peretradistioonide ja kultuuriruumist ning põgeneb talle pere poolt määratud sundabielu kohustusest.

"Rändväljad" (Travelling Fields), režissöör Inger Lise Hansen, 2009, pikkus 8.55, dokumentaalfilm, produktsioon Fjordholm Filmproduksjon. Sünopsis: Rändvälju filmitakse mitmes kohas, Murmanskis ja Loode-Venemaal Monchegorskis. Film vaatleb maastiku erinevaid maastiku ja arhitektuurilisi elemente. Lugu on filmitud mahajäetud ehitusplatsil, tehase põllul ja tühjal autoturul.

"Kiilaspea" (Skallamann), režissöör Maria Bock, 2011, pikkus 12.13, lühimängufilm, produktsioon Fiksjonsforsyninga AS. Sünopsis: Särtsakas muusikal noore mehe võitlusest armastuse ja tunnustamise eest. Lugu iseeneseks jäämisest ja õigusest armastada seda, keda tahad, isegi siis, kui see on keelatud.


"Enneaegne" (Premature), režissöör Gunhild Enger, 2012, pikkus 18.39, lühimängufilm, produktsioon Motlys AS. Sünopsis: Lugu norrakast Martinist ja tema hispaanlannast pruudist Luciast, kes ootab last. Paari esimesed 15 minutit Norra pinnal viivad Lucia kokku uue kultuuri ja uue perekonnaga. Autosõit on täis sotsiaalseid pingeid, ootusi ja arusaamatusi. 

"Lumi" (Snø), režissöör Hans Otto Nicolayssen, 2013, pikkus 10.30, dokumentaalfilm, produktsioon Niccofilm. Sünopsis: Kuidas võiks kõlada vaikus või siis lume mahalangemise heli ?

"Tunnel"(Tunnelen), režissöör André Øvredal, 2017, pikkus 14.23, lühimängufilm, produktsioon Eldorado Film. Sünopsis:  Perekond liigub aegalselt kodu poole, lootes, et kõik sujub hästi, aga ... Sürrealistlik film ühe pere kojusõidust tulevikuühiskonnas.

"Ema juuksed" (Mammas hår), režissöör Maja Arnekleiv, 2017, pikkus 5.27, dokumentaalfilm, produktsioon Trollfilm. Sünopsis: Kui Maja oli 16-aastane, põdes tema ema vähki. Tema ja tema kolm nooremat õde-venda ei teadnud, mis juhtuma hakkab, kuid nad teadsid kindlalt seda, et nende ema kaotab oma juuksed ja näeb välja hoopis teistsugune. Maja soovis koguda häid mälestusi.

Norra noorte lühifilmipärlid 16+ vol 2  (6 filmi, ca 87 min)
"Hea elu teises kohas" (Det gode livet, der borte), režissöör Izer Aliu, 2015, pikkus 29,45, produktisoon Motlys AS. Sünopsis: Sami on ebaseaduslik töötaja Oslos, kes mõtleb omaenda ettevõtte loomisele ja teeb kõik selleks, et toetada oma koduriigis asuvat perekonda.

"Jah, me armastame" (Ja vi elsker), režissöör Hallvar Witzø, 2014, pikkus 13.39, lühimängufilm produktsioon Hummelfilm AS. Sünopsis: Kümneaastane Birger vihkab poiste brigaadiga marssimist. Sõjakangelane Konrad (90) keeldub kuulamast järjekordset rikkalikku iseseisvuspäeva kõnet. Kooli "lõpetamiskuninganna" Carina (18) lihtsalt ei suuda uskuda, et Mortenile ta ei paku huvi. Ja kahe lapse isa Ola (46) otsib Arktika Svalbardi jahimajast oma “mina”.

"Saami poiss" (Sámi Bojá), režissöör Elle Sofe Henriksen, 2015 pikkus 9.04,  lühimängufilm, produktsioon Kautokeino Film AS. Sünopsis: Noor ja üksik põhjapõdrakasvataja Mikkel võitleb oma raskete mõtetega."Oslo roos" (Oslos rose), režissöör ja produktsioon Det sporadiske filmkollektivet, 2015, pikkus 7.09, lühimängufilm. Sünopsis: Nader on Jannesse üle kahe aasta armunud, mis on mõjutanud nii tema tööd kui ka loovust. Siis saabub lõpuks võimalus, et ta saaks eluga edasi liikuda. Nader üritab kõigepealt oma tundest üle saada.

"Noora, Jumala talleke" (Noora), režissöör Tommy Naess, 2017, pikkus 19.58, lühimängudilm, produktsioon Filmselskapet. Sünopsis: Noora on üles kasvanud ranges kristlikus sektis Norra läänerannikul. Kui ta armub Sivi nimelisse neidu , rikub ta oma perekonna plaane, abielluda endast palju vanema Johannesega.

"Kui kuulen linnulaulu" (Når jeg hører fuglene synge), režissöör Trine Vallevik Håbjørg, 2016, 7.39, animeeritud dokumentaalfilm, produktsioon Råsalt AS. Sünopsis: Lühike animeeritud dokumentaalfilm, mis käsitleb viit sõja eest põgenenud last. Põgenikelaagris räägivad nad oma lugusid tulevikulootustest ja unistustest.