Norra noorte lühifilmipärlid vol 1 (10-14ea)
Norra noorte lühifilmilaekas on kahe programmi jagu animatsioone, dokumentaalfilme ja lühimängufilme. Teemad, erinevalt lasteprogrammidest, on tõsisemad. 2010-2017 valminud 10-s lühifilmis, tuuakse esile head Norra huumorit, noorte mõtteid ja tundeid, mis on kaetud toreda fantaasia- ja kohati ulmekastmega. Kahe programmi kogupikkuseks on ligi 2,5 tundi filmiseiklusi.

Norra noorte lühifilmipärlid 1 (6 filmi, 70 min)
"Viga" (Foul), režissöör Rune Denstad Langlo, 2014, pikkus 5.58, lühimängufilm, produktsioon Spaett Film AS. Sünopsis: Laps olla on kohati raske. Eriti kui sa pole jõugu liige. Film "Foul" on humoorikas ja melanhoolne "igapäevane odüsseia", mis näitab ühe kümneaastase tüdruku elu ühel täiesti tavalisel talvepäeval Norras.

"Argpüks" (Pyse), režissöör Siri Rutlien Harildstad, 2013, pikkus 13.20, lühimängufilm, produktsioon Pang Produksjoner AS. Sünopsis: Humoorikas ja õpetlik "õuduslugu" sellest, kuidas kiusamine venna ja õe vahel, pole kunagi õigustatud.


"Unistus kaljukotkast" (Drommen om kongeornen), režissöör Benjamin Ree, 2012, pikkus 7.51, dokumetaalfilm, produktsioon Ree Produksjoner. Sünopsis: Vendadel Axel Emil´il (13), Eivind´il (10) ja Eirik´ul (8) on kinnisideeks elusloodus ja eriti linnud. Nad käivad pea iga päev metsas pildistamas ja linde otsimas. Kuid on veel üks lind, kes on neil veel nägemata: kaljukotkas, üks Norra suurimaid linde. Selles meeleolukas elusloodusest pajatavast dokumentaalfilmis, jälgime vendi nende püüdlustel kaljukotkast näha.

"Norra viimane troll" (Det siste norske trollet), režissöör Pjotr Sapegin, 2010, pikkus 12.38, animatsioon, produktsioon Pravda AS. Sünopsis:  Vanasti oli Norra trollidele turvaline varjupaik, kuid mitte enam. Ühel päeval otsustavad kolm noort kitse vabaneda vanast trollist, kes elab silla all. Nad teavad, et ta on oma liigi viimane ellujääja, viimane Norra troll.


"Tulnuka remondimees" (Alien Repair Guy), režissöör Alexander Somma, Øystein Moe, 2012, pikkus 13.00, lühimängufilm, produktsioon Normann Fiction AS. Sünopsis: Ulmelugu meie päritolust ja sellest, mis toimub meist kõrgemal. Maa juhtimispult läheb rikki. Tulnukast remondimehe jaoks on see üks paljudest tavalistest tööpäevadest, aga tegu on millegi hoopis erilisega.

"Põhjasuunaline" (Mot Nord), režissöör Jørn Nyseth Ranum, 2015, pikkus 10.40, dokumentaalfilm, produktsioon Turbin Film AS. Sünopsis: Oleme harjunud, et rula kasutatakse linnades ja kõval asfaldil. See film näitab esimest katset viia rula loodusesse ja uisutada Põhja-Norra külmunud liivarandadel. Liituge nelja Norra parima uisutajaga sellel poeetilisel ja mängulisel kohtumisel Arktika talves.

Norra noorte lühifilmipärlid vol 2 (4 filmi, 70 min)

"Tantsimine sinu jaoks" (Danser for dig), režissöör Erlend E. Mo, 2016, pikkus 29.30, dokumentaalfilm, produktsioon Sant & Usant. Sünopsis: Vilde (12) soovib olla esimene naistšempion ‘Halling’ rahvatantsus, mis on traditsiooniline tants ainult meestele. Tema suurim väljakutse pole võistlus - ta on veendunud, et tema tugevus ning kirg tantsu ja elu vastu, aitavad tema armastatud vanaisal võita vähivastane võitlus.

"Teodori imeline kättemaks" (Tegnet til problemer), režissöör Jim S. Hansen, 2017, pikkus 17.10, animeeritud lühimängufilm, produktsioon Fablefjord. Sünopsis: Koolikiusaja eest põgenedes pole Sieblings Viljal (9) ja Theol (6) muud teha, kui otsida peavarju linna kummalise ja ekstsentrilise kunstniku majas. Nad avastavad, et tal on maagiline pintsel, mis annab joonistustele elu. Ehk saavad nad seda kasutada kiusaja vastu võitlemiseks ? 

"Esimene armumine" (Hvalagapet), režissöör Lis-Anett Steinskog, 2017, pikkus 12.21, lühimängufilm, produktsioon GOfilm. Sünopsis: Lugu 12-aastase Rikke esimesest kohtumisest selle asjaga, mida nimetatakse armastuseks - kohtumine, mis algab ja lõpeb ühe tunni jooksul.


"Me ei saa kõiki aidata" (Vi kan ikke hjelpe alle), režissöör Nina Knag, 2016, pikkus 10.34, lühimängufilm, produktsioon Banaccas Film. Sünopsis: Viieaastane Alexa saab aru, et tema noorel emal on raha otsas ja on laostumise äärel. Lootes olukorda päästa, teeb Alexa otsuse, mida ta kunagi ei unusta.