Norra laste animamudila (5-10ea)
Tegemist on Norra lühifilmide kollektsiooniga, ajavahemikust 2006-2016, milles näete Norra noorte filmiloojate põnevaid ja fantaasiarikkaid animatsioone, millesse on põimitud põhjamaist kargust ning killuke mütoloogiat. Programmis on 8 vahvat teost, kogupikkuses ligi 70 minutit.

"Jääpüük" (Isfiske), režissöör T. Blakseth, 2009, pikkus 5.57, produktsioon Spooking the horses. Sünopsis: Kala püüdmine pole alati nii lihtne, kui arvatakse. Kui kaluril puudub kalapüügiõnn, peab ta mõnikord kasutama alternatiivseid meetodeid. Lõbus lugu sellest, kuidas karu kala püüdis.

"Maagiline aeg" (The Magic Time), režissöör Kine Aune, 2013, pikkus 9.28, produktsioon Kinefilm AS, Qvisten Animation AS. Sünopsis: Lugu põhjapõdrapojast ja tema teekonnast. Skandinaavia poolsaare põhjaosas elavate saamide rahva kultuuri järgi, võib kasvanud valge põhjapõder esindada šamaani.


"Benedikt ja koletis" (Bendik & monsteret), režissöör Frank Mosvold, 2014, pikkus 10.39, produktsioon KOOL Production AS
Sünopsis:  Animatsioon "Benedikt ja koletis", on lugu koletisest, kes unistab kabareelaulja karjäärist ja sellest, kuidas Benedikt teda selles aitab.

"Kapten, piloot ja laulja", (Kapteinen, piloten og sangerinnen), 2014, režissöör Øyvind Tangseth, pikkus 7.11, produktsioon  Aldeles AS. Sünopsis: Kaunis ooperilaulja on kaptenit ja pilooti nii sügavalt köitnud, tänu millele, läheb võistlus kauni ooperilaulja tähelepanu pärast, kontrolli alt välja ja rivaalid on peaaegu kaotamas kogu oma senise sõpruse. Kui äkki …

"Hommikulinnuke ja Murmelton talvepuhkusel" (MORGENFUGL OG MURMELDYR PÅ VINTERFERIE), režissöör Anette Saugestad Helland, 2014, pikkus 8.08, produktsioon Mikrofilm AS. Sünopsis: Mathilde tahaks kohe minna talvepuhkusele, sedasama soovivad hommikulinnuke ja Murmelton. Seiklus võib alata...

"Äike" (Dunder), režissöör Endre Skandfer, režissöör Endre Skandfer, 2016, pikkus 10.16, produktsioon Fablefjord. Sünopsis: Metsik ja naljakas koletis Bulder mängib oma parima sõbra Modikaga. Nende lumepallivõitlus katkeb, kui vaikne Lex kutsub Modika lumehelbeid uurima. Mänguhoos,  avastab Bulder koopa, mis varjab endas saladust...

"Hermani süda" (Herman's Hjerte), režissöör Anne Kristin Berge, 2015, pikkus 8.49, produktsioon AN-Imation. Sünopsis:Herman elab koos oma kaisukaruga, suure aiaga ümbritsetud puu sees. Ühel õhtul saabub ootamatu ja Hermani jaoks soovimatu külaline. Kui Herman saadab külastaja välja, läheb õues tormiliseks ja ta saab aru, et peab minema päästemissioonile ...

"Superisa ja Pele" (Superpappa og Pele), režissöör Anette Saugestad Helland, 2011, pikkus 9.36, produktsioon Anette S. Helland EF. Sünopsis: Pelé isa on tõesti super! Vähemalt nädalavahetustel, kui tal on Pelé jaoks aega. Aga esmaspäeval, et ta on hõivatud ja ülitundlik. Seetõttu peab Pelé lasteaias käima. Selleks peab tõesti midagi erilist juhtuma, et isa leiaks Pelé jaoks õhtul aega. 

Norra laste lühifilmilaegas (7-12ea)
Tegemist on Norra lühifilmide kollektsiooniga, ajavahemikust 2006-2017, milles näete Norra noorte filmiloojate põnevaid ja fantaasiarikkaid animatsioone ning lühimängufilme. Programmis on 9 lühifilmi, kogupikkuses ligi 90 minutit.

"Hea tüdruk" (Snill), režissöör Astrid Aakra, 2006, pikkus 10.01, animatsioon, produktsioon Mikrofilm AS. Sünopsis: Lussi on väga hästi kasvatatud väike tüdruk. Ta on alati vaikne, nutikas, puhas ja ilus, kallis emme ja issi mustertüdruk. Lõpuks saab Lussile sellest "liiga hea tüdruku" kuvandist villand, kuna ta muutub justkui teiste jaoks nähtamatuks. "Aga mis siis saab, kui ma muutungi teiste jaoks täielikult nähtamatuks ?" Ilus ja armas lugu tegelikust hoolimisest väikese 7-aastase tüdruku silmade läbi.

"Guri Gursjen and Gursjan Gru", režissöör Eirik Aure, Johanne Anda, 2009, pikkus 10.16, animatsioon,  produkstioon Tordenfilm AS. Sünopsis: Guri ja Gursjan on kaks üksildast punkrokkarit suurlinnas. Mõlemad üritavad kõigest väest olla mässajad, kuid see pole lihtne, kuna ümbritsev maailm soovib, et kõik oleksid tavalised ja ühesugused. Vähemalt oleks tore, kui nad saaksid vähemalt omavahel ükskord kohtuda ja lõppeks üksildus. Aga kuidas ? Humoorikalt ja põnevalt tehtud lugu sellest, kuidas üks hiir võib kaks üksikut inimest omavahel kokku viia.

"Õpilase kontsert" (Elevkonsert), režissöör Jan Otto Ertesvåg, 2009, pikkus 10.19, animatsioon, produktsioon Pang Produksjoner AS. Sünopsis: 12-aastane poiss õpib klaverit mängima ja peab esinema õpilaskontserdil. Paraku poletal  isu harjutada kohustuslikku lugu, vaid unistab hoopis enda loo esitamisest.

"Minu papist isa" (Min pappa av papp), režissöör Siri Rutlien Harildstad, 2009, pikkus 13.36, lühimängufilm, produktsioon Pang Produksjoner AS.  Sünopsis: Naljakad pereprobleemid tekivad siis, kui poeg Nils kohtub ema uue poiss-sõbraga esimest korda. Kas Nils võtab ema uue kaaslase omaks ? Südamlik lugu isata kasvanud poisist, kes leiab endale isa.

"Mina ja mu Moulton" (Me and my Moulton), režissöör Torill Kove, 2014, pikkus 13.03, animatsioon, produktsioon Mikrofilm AS. Sünopsis: Mina ja mu Moulton on humoorikas autobiograafiline lühifilm, mis põhineb Kove kogemustel 7-aastase tüdrukuna Norras, kes on ühest kolmest õest, kes ihkab jalgratast. Film uurib Kove'i unistuse keerulist teekonda selle täitumiseni.

"Odd on muna" (Odd er et egg), režissöör Kristin Ulseth, 2016, pikkus 11.48, animatsioon, produktsioon Qvisten Animation. Sünopsis: Odd kardab oma pead, kuni ühel päeval armub ta Gunni, kes on elus nii kartmatu, kuid samas ka õnnelik. Oddi elu pööratakse pea peale ja ta vabaneb selle käigus oma hirmudest.

"Maailma kõige keskmisem kala" (Verdens middeleste fisk), režissöör Cathinka Tanberg, 2017, pikkus 10.41, animatsioon, produktsioon Mikrofilm AS. Sünopsis: Noor tüdruk püüab ootamatult maailma kõige keskmise suurusega kala ja saab tänu sellele kuulsaks. Aga mis juhtub siis, kui kala võtab kaalus juurde ?

"Ärge süüdistage jäämäge" (Stop blaming the Iceberg), režissöör Rune ja Erik Eriksson, 2012, pikkus 1.15, animatsioon, produktsioon Tanjets Films. Sünopsis: Film on inspireeritud Titanicu saatusest, kui laev uppus 1912. aastal jäämäele otsa sõites oma esimesel reisil Inglismaalt Ameerika Ühendriikidesse. Kuid kas see laev ikka läks  põhja tänu jäämäele või oli hoopis kellegi teise käsi siin mängus ?

"Maratoni päevik" (The Marathon Diary), režissöör Hanne Berkaak, 2015, pikkus 7.31, animatsioon, produktsioon Mikrofilm AS. Sünopsis: Alati "viimane", asub seiklusrikkale maratonile läbi Lapimaa jääkülma ja müütilise maastiku. Ta avastab peagi, et jooks ei kulge planeeritult. Grotesksed sündmused, ettenägematud kiusatused ja rõõmsameelsed absurdikad seigad ajavad teda kursilt kõrvale ja nii jääbki ta jälle teistest maha. Lõpuks pole asi ju võitmises või kaotamises, vaid tegelik väljakutse, on jääda rajal iseendaks ja olla kõikidest raskustest üle.