Kino maale - Nukufilmi animapärlid      

Viis animatsioonipärli Nukufilmi animaatoritelt, program pikkus kkku 55 min, sobilik alates 15+ ealistele
Programmi tutvustus

Filmifestivali Kino maale programm "Nukufilmi animapärlid" koosneb 5 loost, mille on teinud neli autorit ja seda aastatel 2003-2016, animatsioonid on toodetud Nukufilmi poolt. Selles programmis on esitletud vanema ja uuema Nukufilmi animatsioonipõlvkonna töid. Vanemast generatsioonist tuntu Mati Kütt ja Rao Heidmetsa väga huvitavad ning märgilised teosed on kõrvutatud kahe noore animaatori Ülo Pikkovi ja Anu Laura Tuttelbergi teostega, mis on kõik ka maailma filmifestivalidel kavades olnud ning tuntust kogunud.

"Teisel pool metsa", autor Anu Laura Sünopsis: Tuttelberg, 2014, pikkus 08:00, tootja lisaks Nukufilmile ka Eesti Kunstiakadeemia
See on muinasjutt, mis on täis valgust, maagiat ja nostalgiat. Savinukk äratab ellu oma ümbruse, millest saab sürreaalne maailm, mis on pidevas muutuses. Film on filmitud loomuliku valgusega, mistõttu kõik nähtavad päevavalguse muutused dramatiseerivad veelgi filmis kulgevat aega.

"Une instituut", režissöör Mati Kütt, 2006, pikkus 10:15
Sünopsis: kui uneaeg kätte jõudnud, ilmuvad ei tea kust, liivale Une Mati jalajäljed. Unemeister külvab uneliiva koostöös Padja Katidega nii notsule, härrasmeestele mustas, jonnipunnile, jänesele jahti pidavale jahimehele ja ingel Tõnule. Padja Katid sokutavad kõigile kukkumise alla unepadjad, et unnelangemine oleks pehmem ja ohutum ning unenäod vatisemad. Une Mati imbub lõpuks ukse alt sisse ka unetu lapse juurde.

"Tik Tak", autor Ülo Pikkov, 2015, pikkus 09:30

Sünopsis: Kellassepp kontrollib aega, kuid kellassepa töökojas elav hiir kontrollib kellasid…

Film ajast ja selle fataalset olemusest."Tühi ruum"
, Ülo Pikkov, 2016, pikkus 10:00
Sünopsis: Dokumentaalne animatsioonfilm unistusest, mis läbi filmi ka lõpuks täitub. Eesti Vabariigi endine ohvitser Leonhard Lina (1914-1994) asus vangistamiskartuses 1944. aastal ennast varjama. Peidukohaks sai vahelaega kartulikelder, kus ta igatsusest kodu järgi meisterdas vähendatud koopia oma endisest kodust. Kokku valmistas Leonhard 217 miniatuurset mööblieset ja tarbeasja. Meisterdatud “nukumööbel” oli mõeldud kingituseks tütar Merikesele, kelle juurest ta lahkus vaid mõni kuu pärast lapse sündi. Nii tegi ta käepärastest materjalidest tütrele täiusliku koopia nende kunagisest kodust. Kätte sai Merike selle kingituse aga alles kümneaastasena, kui 1954. aastal saadeti Leonhardile sõna, et ta võib välja tulla ja teda milleski ei süüdistata. Leonhard varjas ennast ühtekokku kümme aastat. “Tühi ruum” elustab ühe kunagise unistuse, kunagi ammu eksisteerinud korteri ja ühe väikese tüdruku, kes seal toimetab ja mängib. Film esitab loo, mida kartulikeldris varjav isa nägi oma unistustes. “Tühi ruum” on ühe unistuse rekonstruktsioon, taustal 1950ndate ühiskondlik äng - äsja lõppenud sõda, küüditamine, kohustuslik kolhooside moodustamine, metsavendade püüdmisaktsioonid.
Filmis kasutatakse Leonhard Lina poolt loodud originaalmööblit ning tema tütre Merikese lapsepõlvefotode järgi tehtud nukku. “Tühi ruum” põhineb Leonhard Lina tütre Merikese intervjuudel.

"Instinkt", autor Rao Heidmets, 2003, pikkus 10:00
Sünopsis: Film sellest, mis juhtub siis, kui looming väljub looja kontrolli alt ja hakkab omatahtsi toimima. Soovitan lugu tähelepanelikult jälgida igal kloonijal, tehisintellekti loojal ja muidu targal inimesel.

       

Eelmine
PROGRAMM - Fookuses Heiki Ernits 65        
Järgmine
Kino maale - Joonisfilmi animapärlid