Saksa noorte animalaegas

Programm "Saksa noorte animalaegas" on mõeldud koolinoortele. Teemad, mida filmid käsitlevad on igihaljad, andes mõista, kui raske, samas huvitav, on tegelikkuses olla teismeline.

Programmi tutvustus 

Üle eelmisel aastal noorte animatsiooni koolitustöödest välja tulnud sotsiaalteemad näitasid selgelt, et noored tahavad ja julgevad ning oskavad rääkida oma muredest otse, tõsi, mitte kõik. Seepärast, oli eelmises, aga ka tänavuses festivali kavas programm, mis neid teemasid kajastavad. Igal aastal, midagi uut, kuid olulist. Mõistmine sünnib vaid teemasse süvenedes, kui läheneda sellele avatud südamega.

Programm " Saksa noorte animalaegas " koosneb 5-st animatsioonist, mis on mõeldud eeskätt koolinoortele alates 6. klassist, kuid filmide sisu ja kuid on ka aktuaalsed vanemaealise publiku hulgas. Programm on ligi 33 min pikk ja filmid tehtud vahemikus 2010-2013. Saksa programme esitleb Goethe Instituut Eestis.

"From dad to son/Isalt pojale", režissöör Nils Knoblich, pikkus 5:16, animatsioon, Hessische Filmförderung, Kunsthochschule Kass/Saksamaa 2010

Sünopsis: Kuidas vanglasse sattunud poeg kavalusega isa hädast välja aitas

"Rising hope/Tõusev lootus", režissöör Milen Vitanov, pikkus 8:20, animatsioon,  The Talking Animals, Konrad Wolf Hochschule/Saksamaa 2010

Sünopsis: Film võistlushobune, kes unistas rohelisest lagendikust…

"Weiß kein weiß/Valge ja mitte valge", režissöör Anna Bergmann, pikkus 6:45, Hochschule für Film und Fernsehen "Konrad Wolf" Potsdam-Babelsberg, Tiger Unterwegs Filmproduktion/Saksamaa 2010Sünopsis: Alguses on liiv. Taamal on kaks kuju. Üks on valge ja teine ei ole. Neid ühendab armastus ühise looma vastu, kes nende vahel rändab. Lõpuks saavad kõik kokku. Kontrastid sulanduvad, vastandid ühenduvad.

"Wind/Tuul", režissöör Robert Löbel, pikkus 3:49, Kurzfilm Verleih Hamburg/Saksamaa 2013
Sünopsis: Kogu riigis puhub tugev tuul. Tuul puhub nii ägedalt, et normaalne jalutuskäik rannas pole enam võimalik. Kuid inimene poleks nii kaugele jõudnud, kui ta poleks kohanemiskunsti õppinud. Kas juuksur, baarmen või koeraomanik - nad kõik õpivad tuulega elama. Ta häirib sageli. Kuid kas kõik oleks tõesti parem, kui ta äkki peatuks? Inimene on harjumuspärane olend - ilus, selge ja nii tõene avaldus, mida siin näitab Robert Löbeli animafilm. Kuid selliseid imeliselt lõbusaid pilte nagu siin, on harva võimalik leida.

"Zing", režissöör Kyra Buschor, Cynthia Collins, pikkus 8:44, Filmakademie Baden-Württemberg GmbH/Saksamaa 2011
Sünopsis: Nii palju olendeid, nii palju tööd! Hr Grim (vikatimees) istub terve päeva oma kõrgtehnoloogilisel masinal ja "sorteerib elu keermeid". Mõnikord sureb vana inimene, mõnikord kass, mõnikord eesel. Ükskord, kui uksekell heliseb, on ukse taga väike tüdruk. Ja see laps kõnnib hr Grimi majas, otsides meeleheitlikult oma kadunud kassipoega. Nüüd peab hr Grim kiiresti mõtlema, kuidas olukord lahendada... Noorte animatsioonitudengite absurdihuumoriga vürstitatud lugu eri mõttemaailmadest, mis ühinedes otsivad üht, üksteisemõistmist.
Eelmine
Saksa noorte lühifimiprogramm "Grenzenlos/Piirideta"
Järgmine
Saksa lühifilmilaegas täiskasvanutele