Joonisfilmi ja nukufilmi värsked animatsioonipärlid ehk "kuldne viisik aastast 2019"

Programm on mõeldud täiskasvanutele, kuid sobib ka vaatamiseks noortele, alates vanusest 16+

Programm "Joonisfilmi ja nukufilmi värsked animatsioonipärlid ehk kuldne viisik aastast 2019" koosneb 5-st Nukufilmi ja Joonisfilmi animapärlist, mis esilinastusid 2019 ja toodeti 2018-2019 tänu EV 100 programmi toetustele. Programm, mis kestab ca 73 minutit, sisaldab Nukufilmi ja Joonisfilmiga koostööd tegevatest Eesti animaatorite töödest. Märksõnadeks on "masin vs inimene", "armastus vs surm vs kuulsus", "eksistentsialismi essents futristlikus kastmes", "piiratus vs fantaasia" ja  tubli annus sürrealismi, mis on Eesti animatsioonile väga omane, kuid seda alati nauditavas ja harivas doseeringus.  Programmi esitleb Nukufilm OÜ ja Eesti Joonisfilm.  

"Kosmonaut", režissöör Kaspar Jancis, pikkus 11:38, Eesti Joonisfilm 2019
Sünopsis:  Vana Kosmonaut elab oma paneelmaja korteris samasugust elu nagu nooruspäevadel kosmosejaamas. Ta sooritab endiselt kangelaslikke missioone ja igatseb oma koduplaneedile jäänud lähedasi. Lähedastel on olukorrast teistsugune arusaam. Kas vanainimene on võimeline ühiskonnas kehtivate normidega toime tulema? Kosmonaut jääb kosmonaudiks. Lõpuni.

"Orpheus", režissöör Priit Tender, pikkus 12:48, Eesti Joonisfilm 2019
Sünopsis:  Orpheuse muusikast joobuvad kõik – isegi loomad ja taimed. Tema laul suudab ka oma kadunud kallima, Euredike, allilmast tagasi tuua. Ainsaks tingimuseks on, et Orpheus ei tohi enne elavate maale jõudmist tagasi vaadata, et näha kas tema armastatu talle järgneb.

"Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses", režissöör Morten Tšinakov, pikkus 15:03, Eesti Joonisfilm 2018
Sünopsis:  Rahvas ootab kedagi erilist. Keegi eriline sünnibki – täiskasvanud ülikonda riietatud mees. Rahvas järgneb mehele ning elab kaasa tema teatraalsetele, kuid mõttetutele esinemistele. Ühe esinemise käigus teeb mees vea ning teda varem jumaldanud rahvas jätab ta maha. Jäänud üksi, kohtab ta naist, kes on tema jaoks loodud. Teatraalsed esinemised jätkuvad…

"Armastusest", režissöör Girlin-Bassovskaja, pikkus 10min, Nukufilm OÜ 2019
Sünopsis: Mees ja naine on juba aastaid abielus olnud. Kõik on talumatult tavaline ja lämmatavalt rutiinne nende armastuse katedraalis. Midagi peab muutuma. Kahe inimese vaheline ja nende sees olev valulik tühjus tuleb täita armastusega, sest teisiti on võimatu edasi elada. Kas nad tunnevad ära, et nende kooselu ei ole juhus, vaid jumala plaan?

"Tiivad", režissöör Riho Unt, pikkus 13,  
Nukufilm OÜ 2019

Sünopsis: Leiutaja Jaan Tatika lennukad unistused taevalaotusse tõusta on saamas reaalsuseks, kui temaga liitub sajanditevanune Leonardo da Vinci vaim. Pilvepiirile, sinna, kus kohtuvad unistused ja reaalsus, suundub tiivulise olendina aga hoopis Jaani naine Liisa, kes hullumeelsuse ja geniaalsuse kõrval oli jäetud unustusse.

Eelmine
joonisfilmi animatsioonipärl lastele - "lotte ja kadunud lohed"
Järgmine
Elbert Tuganov 100, retrospektiiv