NUKUFILMI TUTVUSTUS

Eesti on väike suur animatsioonimaa. (H. Jokinen)

Nukufilm on Põhja-Euroopa suurim ja vanim animastuudio, mille tegevus algas 1957. aastal, kui filmientusiast Elbert Tuganov tegi esimese nuku-animafilmi „Peetrikese unenägu“. Tänaseks on stuudios toodetud enam kui 200 animafilmi ja animeeritud reklaami. Stuudio väärtuseks on maailma mastaabis unikaalne oskuste ja kogemuste pagas, mis võimaldab toota kõrgetasemelist nukuanimatsiooni.

Tehniline baas

Nukufilmil on klassikaliste ümarnukktehnikas filmide tegemiseks paviljonid kogupindalaga ca 300 ruutmeetrit ning eraldi paviljonid lamenukkfilmide tegemiseks. Olemas on ka võimekus S3D nukuanimatsiooni tootmiseks. Nukufilm valmistab enamuse vajaminevatest nukkudest, dekoratsioone ja rekvisiitidest ettevõtte töökodades, kus töötavad suure kogemusega nukumeistrid ja rekvisiitor-butafoorid. Filmide tootmisel kasutatakse palju Nukufilmis väljatöötatud tehnoloogiat. Pidevalt tegeletakse uute tehniliste lahenduste otsimisega.

Loominguline ressurss

Käesoleval hetkel töötab Nukufilmis 25 töötajat, kes on kvalifitseeritud lavastajad, kunstnikud, nukutegijad, dekoratsioonide ning butafooria ehitajad, valgustajad, animaatorid, operaatorid ning nende assistendid, monteerijad ning CGI ja 3D graafikud. Enamus töötajatest omab enam kui 10-aastast nukufilmi tootmise kogemust.

Nukufilmis toodetud filme on näidatud väga erinevate maailma filmifestivalide programmides ning stuudiol on lai spekter auhindu nii A-kategooria kui ka teistelt anima- ja lühifilmide festivalidelt üle terve maailma.

S3D filmid Eestis

2007. aastal tootis Nukufilm maailma esimese stereoskoopilise digitaalse nukuanimafilmi maailmas, koostöös Moskva Filmi- ja Fototehnika teadusliku uurimisinstituudiga NIKFI. NIKFI on leiutanud spetsiaalse ning innovaatilise stereofilmide tegemise tehnoloogia ning saanud selle eest 1991. aastal tehnoloogia Oscari. Selleks esimeseks filmiks oli 5-minutiline lastefilm „Miriami piknik“, millest on valminud ka IMAX versioon. Aastal 2013 valmis Nukufilmi esimene täispikk S3D nukuanimafilm, rokkooper „Lisa Limone ja Maroc Orange, tormakas armulugu“ (režissöör Mait Laas). Nukufilm on tootnud ka maailma esimese stereoskoopilise nukufilmi „Suveniir“ aastal 1977, sellele järgnesid „Õunkimmel“ ja „Kui mehed laulavad“. Praeguseks on need stereofilmid ka digiseeritud ning neid on võimalik näidata ka kaasaegses digitaalkinos.

Tootmises ja aredamises hetkel 4 filmi: https://www.nukufilm.ee/.