Priit Pärna Animafilmifestivali tunnustati Euroopa kvaliteedimärgiga


Eile, 9. juunil andis Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein Priit Pärna Animafilmifestivali peakorraldajale, Indrek Jurtšenkole üle EFFE kvaliteedimärgi. Kvaliteetimärgiga tunnustatakse festivali panust kunsti arendamisse ja kogukondlikku tegevusse.
“Meil on hea meel öelda, et kvaliteedimärgi pälvinud moodustavad esimese EFFE generatsiooni festivalidest, kes seisavad kunstilise kvaliteedi eest ning kellel on nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil määrav tähtsus,” ütles EFFE rahvusvahelise žürii esimees Vincent Baudriller.

EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe (Euroopa festivalidele — festivalid Euroopale) on Euroopa parimaid festivale koondav portaal nii publikule kui ka korraldajatele. Rahvusvaheline festivaliplatvorm koondab ja ühendab 31 riigist 761 festivali, mis on pühendunud kunsti arendamisele, kogukonna kaasamisele ja euroopa väärtustele.

“PPAFF korraldusmeeskond on tänulik nii suure tunnustuse ning sellega kaasnevate koostöövõimaluste eest! Kindlasti inspireerib ja motiveerib rahvusvahelisse festivalivõrgustikku kuulumine meid veel rohkem panustama festivali kvaliteeti nii kogukondlikul kui ka rahvusvahelisel tasandil,” sõnas PPAFF peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

EFFE ootab inimesi üle maailma uudistama värsket infot erinevate Euroopa festivalide kohta. Veebipõhine 2015.–2016. aasta Euroopa festivalide kataloog on kättesaadav suve hakul. Paberkujul EFFE kataloogi esitletakse käesoleva aasta sügisel toimuval suurejoonelisel Festivalide Galal Pariisis. Lisainfo: www.effe.eu

Eesti festivale hindasid neli eksperti Eestist, kes edastasid oma hinnangu rahvusvahelisele žüriile lõpliku valiku tegemiseks. Kvaliteedimärgi kriteeriumiteks on kunstiline pühendumus, kogukonna kaasamine ning festivali rahvusvaheline väljavaade. Eestist sai lisaks PPAFFile EFFE kvaliteedimärgi veel 23 festivali, näiteks Lääne-Virumaalt ka Viru Folk ja Järvamaalt Arvamusfestival.

Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF neljandat korda ning kestab 12. 

oktoobrist 1. novembrini.

EFFE kvaliteedimärgi pälvinud festivalide korraldajad Euroopa Komisjoni Eesti esinduses

EFFE kvaliteedimärgidEelmine
Today, on June 2 Priit Pärn is receiving the Dragon of Dragons Special Prize 
Järgmine
PPAFF kutsub koolilapsi ja -noori animatsioonitöötubadesse!