PPAFF väisas Prantsusmaa mainekat Clermont Ferrand rahvusvahelist lühifilmide festivali

PPAFF meeskond võttis eelmisel aastal nõuks külastada tänavu Clermont Ferrand rahvusvahelist lühifilmide festivali, kus hankida uusi programme ja tutvusi. PPAFF liigub edaspidistel aastatel veel rohkem rahvusvahelise tasandi suunas.

Clermont Ferrand rahvusvaheline lühifilmide festival on mainekaim ja maailma suurim omataoliste hulgas. Ühtlasi on tegu ainsa lühifilmi festivaliga, mille osaks on nn. filmiturg. Festivalil külastuse peamine eesmärk oligi osaleda filmiturul. Selle tulemusena avanes võimalus luua erinevaid kontakte, saada vahetult filme ning mis peamine – avada festivali nn. video library kasutamise võimalus.


Kontaktide loomine võimaldab osa saada filmiprofessionaalide võrgustikust, mida esindavad erinevad filmifondid, -keskused, -festivalid ja ka sõltumatud filmitegijad. Infovõrgustik on üheltpoolt vajalik festivali sisu loomeks (filmid, eriprogrammid, professionaalide kontaktid jms.). Teisalt on väga oluline teavitada valdkonna esindajaid oma festivali olemasolust – olles nö. omade ringis, on võimalik osa saada informatsioonist, mis tihtilugu väljapoole ei jõua, kuid mis on "kullakaaluga".


Filmiturg toimub klassikalises messi võtmes – paviljonis on erinevate riikide boxid. Jaotatakse festivalide lendlehti, filme festivalidele ülevaatuseks. Eestil seni oma esindust pole olnud, kuid järgneval aastal plaanib värskelt loodud lühifilmi keskus ShortEst selle lünga täita, kaasates ühtlasi PPAF-i esindatuse.    


Video library-s on kõik festivalile esitatud filmid, koos kõige vajalike kontaktide ja materjalidega. Library aktiveerimine on võimalik vaid filmiturul ja seda saab kasutada 9 kuud. Library kasutamise võimalus lihtsustab festivali programmi valiku teostamist, arvestades asjaolu, et selle kasutamine on peale filmiturgu võimalik läbi interneti. Selle aasta video library-st võib näha 971 animatsiooni.


Vajalikku reisi toetas Tapa vallavalitsus ja Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa Ekspertgrupp. Suur tänu Teile !


Kevadkuudel toome Teieni ka tänavuse PPAFFi uued arengusuunad ja infopaketi selle kohta, mis tänavu toimumas on, programmid avame 1-1,5 kuud enne festivali.

 

Peter Murdmaa, PPAFF kunstiline juht

Indrek Jurtšenko, PPAFF peakorraldaja

Eelmine
Head vana-aasta lõppu ja head uut 2015 aastat ! All the best in 2015 !
Järgmine
PPAFF osales täna, 8. aprillil Ideede laadal