Valencia Polütehnilise Ülikooli õppekavas (Universitat Politècnica De València - UPV) on animatsioon arenev kunstivorm, mis koosneb viiest põhilisest etapist: treenimine, uurimine, animatsiooni produktsioon, kultuurikorraldus ja professionaalne “taganttõukamine”. 

UPV pakub kaunite kunstide kraadiõpet bakalaureuse- (koos animatsioonitegemise spetsialiseeumisega), magistri- ja doktoriõppe tasemel. Animatsiooniõppekava sisaldab kõiki animatsiooni tegemise aspekte, sealhulgas klassikalist animatsiooni, samuti 2D- ja 3D-animatsiooni. 

Veelgi enam, magistreid õpetatakse tulevikuperspektiivis ise oma filme produtseerima, õpetajaiks nii fakulteedi kui ka välisõppejõud, nagu Priit Pärn, Joanna Quinnm Gil Alkabetz, Raimund Krumme, Jiri Barta, Osbert Parker ja Randy Bishop. 

UPV-s tegutsev animatsiooniuurimisgrupp arendab järgmisi tegevusi: loometööstust, mis sisaldab animatsiooni kuraatorlust (Jan Svankmjerm Joanna Quinn), rahvusvahelise tudengite ürituse Prime the Animation koordineerimist ja ajakirja Con A de animacion toimetamist.

Võistlusprogramm

1. Unista / Dream It

Rež: Alejandra Monsalve
Hispaania/Kolumbia (UPV), 2015, 5' 32''

Sünopsis: Koguda asju pole mingi probleem hetkeni, kui nad ühel hetkel hakkavad tungima kõikjale ja seda pidevalt. See juhtubki unistuste kogujaga, kes on üleujutatud oma pagasiga, mis keerab ta reaalsuse pea peale.


2. Üks kana / Una gallina / A Chicken

Rež: Alejandra Arboleda
Hispaania/Kolumbia (UPV), 2015, 4' 42''

Sünopsis: Tüdruk meenutab oma vanaisa sel ajal, kui proovib valmistada kanasuppi kokaraamatu abil. Perepildid ja toit tekitavad nostalgilise kuvandi surmast ja olevikust.


3. Südikas lahing (Pudelilahing) / Bottle Battle

Rež: María Pulido
Hispaania (UPV), 2016, 5' 12''

Sünopsis: Mere keskel, kahe saare väejuhid kasutavad oma sõdureid, et alustada sõja osas läbirääkimisi. Kaks sõnumitoojat, täis südikust, armuvad esimesest silmapilgust ja proovivad peatada koos seda mõttetut sõda.

4. Mehhaanik / Mecánico / Mechanic

Rež: Alba Capilla 
Hispaania (UPV), 2016, 3' 30''

Sünopsis: Torniquete elab mehaanika maailmas parandades roboteid. Päevast päeva ta näeb, kuidas tema kolleegid teda ignoreerivad, kuni tema sisemine liivakell saab tühjaks. Aga ühel päeval kohtab ta Arandelat…

5. Rakett / Rocket

Rež: Julia Cruz, Marta Gil
Hispaania (UPV), 2015, 2' 38''

Sünopsis: Hugo on 8-aastane poiss, kes veedab enamuse ajast üksi kodus olles. Tänu sellele, ta lõi endale kujuteldava sõbra, kellega koos lõbutseda ja mõtteid jagada. Minnes kooli, jagab Hugo oma parima sõbraga seiklusi.

6. Meie aeg / Nuestro tiempo / Our time

Rež: Ester Martínez, Adrián Espartal, David Mayo, Esther Melero
Hispaania (UPV), 2016, 1' 16''

Sünopsis: "Võib-olla paremaid aegu, kuid praegune on meie aeg. " Jean-Paul Sartre