Middlesexi Ülikoolis Suurbritannias on võimalik omandada mitmeid erialasid, nende seas ka kunsti ja disaini, milledest saab valida animatsioonikursuse. 

Middlesexi Ülikool ise on põnev loominguline kogukond, mida juhivad oma ala professionaalid - disainerid ja mõtlejad, kes inspireerivad noori erilisel ja väga kõrgel kunstilisel tasemel. Kõik kooli lõpetajad saavad oma loomealal tööd – kes tegeleb loominguga, kes teeb teadustööd, kes õpetab. 

Ülikoolis tegutsev kunsti- ja disaini osakond on üle 130 aasta vana. Selle eelkäija oli Hornsey kunstide kolledž, mis asutati 1880. aastal ning mis on oma arengus olnud brittide kunstiikooniks, olles eksperimentaalne ja progressiivne erinevate kunstialade arendaja ja viljeleja. 

Erandiks pole ka animatsioon, mis hõlmab koolis kõiki animafilmi loomise aspekte, andes noorele animaatorile väga laiapõhjalise ettevalmistuse, et selles tööstusharus maailmas läbi lüüa.

Võistlusprogramm

1. Lumen

Rež:

UK (MUSAD), 2016, 4' 03''

Sünopsis: Lumen on üksik tüdruk, kelle ainus soov on, et teda võetaks sellisena, nagu ta on. Korraga ilmub sõber, kelle ta leida lootis ning Lumen peab tegema otsuse. Tema otsus näitab, et tema kõrval oli sõber tegelikult kogu aeg olemas olnud.

 

2. Esimene seanss / Session One

Rež: Ida Melum

UK (MUSAD), 2016, 4'

Sünopsis: Püüdes meeleheitlikult oma abielu päästa, on Judith ja Bernard otsustanud minna perenõustaja juurde. Paraku ei näi sellest kasu olevat, kuni selgub nende erimeelsuste tegelik põhjus.

 

3. Vanem vend / Along – Older Brother

Rež: Hakim Ismail  

UK (MUSAD), 2016, 6' 21''

Sünopsis: Film, mis läbi ühe poisi reisi koos kujumuutva kaaslasega tõlgendab tõrksust asjadest ja inimestest lahti lasta. Reis kulgeb läbi pimeda sürrealistliku maailma, otsides kadunud sandaali.

 

4. Sõrmitsetavad asjad / Twiddly Things

Rež: Adara Todd 

UK (MUSAD), 4' 13''

Sünopsis: Teadlikkuse vool visualiseeritud läbi erinevate meedia animatsioonide. Alzheimeri haigust põdev Polly viib meid tema haigusega seotud rännakule, kus ka näitab, kuidas haigus talle mõjunud on.

 

5. Pahalased / Villains

Rež: Alex Crowley 

UK (MUSAD), 5' 22''

Sünopsis: Häbi. Tuntus. Pärand. Need kolm sõna kirjeldavad seda, mida egoistlik Kevin ja tema sõbrad loodavad saavutada oma anarhistliku plaaniga lõhkuda kohaliku linnakese purskkaev.

 

6. Jutuvestja / Storyteller

Rež: Eleonora Quario 

UK (MUSAD), 7' 21''

Sünopsis: Ühel päeval saabub linna, kus raamatud on olnud aastaid keelatud ja lood unustatud, uustulnuk. See on maagiliste juustega tüdruk, kes peab silmitsi seisma kogukonnaga, kes teda omaks ei taha võtta.

 

7. Vahemereline / Mediterranean

Rež: Antonia Diakomopoulou 

UK (MUSAD), 4' 12''

Sünopsis: Tegemist on tõsielul põhineva looga – animafilmiga Süüria põgenikest, kes saabuvad parema elu otsinguil 2011. aastast saati Süürias käimasolevast kodusõjast tingitud tragöödia ja raskuste eest põgenedes ebaseaduslikult Kreeka saarele.

 

8. Segipaisatud / Cluttered

Rež: Harriet Titlow 

UK (MUSAD), 5'

Sünopsis: Lugu vanaprouast ja tema kallist sõbrast kass Philipist ning sellest, kuidas nad elavad harmooniliselt kola  täis kodus. Mavis on üsna õnnelik oma väikeses maailmas, kuid võib juhtuda, et tema kogutud asjad on ainus, mis tal siin ilmas veel alles on.

 

9. Kas mäletad / Do You Remember

Rež: Giulia Riva 

UK (MUSAD), 2' 54''

Sünopsis: Naine jutustab mälestusi oma lapsepõlvest, varastest meenutustest kuni täiskasvanueani oma vanale ja dementsele õele.