1966. aastal lõi tunnustatud animaator Raoul Servais Belgias Genti Kuninglikus Kaunite Kunstide Akadeemias (KASK) animatsiooni õppekava. 

See oli esimene omataoline Euroopas. Servais’ pedagoogiline ideaal oli anda tugev tehnilise põhjaga ettevalmistus, mille pinnalt saaks edasi areneda originaalne kunstiline järjekindlus. 

Tänapäeval ümbritsevad lühifilmid ja animatsioon meid kõikjal, sh muuseumides, installatsioonidel, digitaliseeritud väljaannetes (nt lasteraamatud, internet) jne. Viimase 50 aasta jooksul on meedium küll dramaatiliselt muutunud, kuid Servais’ pedagoogiline mudel on endiselt asjakohane. 

Nii bakalaueruse- kui ka magistritudengeid juhendab 15 praktikaõppejõudu. Tudengid õpivad saavutama tulemusi eesmärgistatult ja uurimuslikult, kusjuures olulisem on protsess kui lõpptulemus. 


Võistlusprogramm

1. Antartktika / Antarctica

Rež: Jeroen Ceulebrouck
KASK, 2016, 10'

Sünopsis: Antarktika on lugu John’ist ja tema kaasreisijatest, kes jäävad Antarktikale lumevangi, ja nende katsetest end päästa. Nende reis on nii füüsiline kui hingeline. John põgeneb oma mineviku eest, kuid kui saatus ta kätte saab, on ta sunnitud iseenesega silmitsi seisma.

 

2. Pleiboid / Play Boys

Rež: Vincent Lynen
KASK, 2016, 10'

Sünopsis: Film macho'dest, tibidest, koertest, tsiklitest ja relvadest.

 

3. Mamada Perdida

Rež: Joke Van den Hof
KASK, 2016, 7'

Sünopsis: Mees pakub naisele parimat naudingut. Naine annab mehele kõik, mida too soovib. Naine näitab mehele pärli, mees näitab talle enda oma.

 

4. Kriis karikas / Crisis in the Chalice

Rež: Yorick Van de Walle

KASK, 2016, 14'

Sünopsis: 24. juuni 2010. Brüsseli magistraat Wim De Troij väljastab läbiotsimisorderi seoses ühe seksuaalkuriteo juurdlusega Belgia katoliku kirikus. Juurdluse tulemusena peab välja selgitama, kas võtta kirik vastutusele selle eest, et ta püüdis varjata laste pilastamisega seotud juhtumeid. Belgia kirik peab uurimist pühaduseteotuseks. Ka Vatikan avaldab juurdluse osas nördimust. Valitsuse poolt kaitseb juurdlust justiitsminister. Läbiotsimine, mis on tuntud ka nime all Operatie Kelk (‘Operatsioon Chalice’), lükkab käima epohhiloova menetluse. Selle juhtumi üksikasjade kohta leiab palju infot internetist, kuid kindlasti mitte filmist Kriis karikas (In het Kelkje / A Crisis in the Chalice). Kõik eespool mainitu ei ole kirjeldatud juhtumiga seotud. See on vaid anekdoot Karikast (Chalice).