Tänavusel PPAFFil viime teistkordselt läbi rahvusvahelist tudengianimatsioonide konkurssi. Võistlustulle astuvad neli animatsioonikoolkonda - Valencia Polütehniline Ülikool, Genti Kuninglik Kaunite Kunstide Akadeemia, Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool ja Middlesexi Ülikooli Kunsti ja Disaini Kool.

Sedapuhku on PPAFFil abis Viimsi Vallavalitsus ja Viimsi kino, kes esitlevad nelja erineva animatsioonikoolkonna töid Viimsi kinos (Randvere tee 11, Haabneeme) neljapäeval, 27. oktoobril kell 16 kahe järjestikuse 1,5-tunnise seansiga Premia saalis. Sissepääs on kõigile huvilistele tasuta! 

Lisainfo Viimsi kino kodulehel.

Võistlevad ülikoolid: 

Valencia Polütehniline Ülikool (UPV)

Genti Kuninglik Kaunite Kunstide Akadeemia (KASK) 

Praha Esitluskunstide Akadeemia Filmi ja Televisiooni Kool (FAMU)    

Middlesexi Ülikooli Kunsti ja Disaini Kool (MUSAD)

Žürii

Mait Laas (Eesti, Nukufilm, EKA)

Mait Laas on Eesti animaator, kes töötab Nukufilmis animaatorina ja Eesti Kunstiakadeemias õppejõuna. Lisaks tegutseb ta aktiivselt ka koolitajana Nukufilmi Lastestuudios, kes on väga hea PPAFFi koostööpartner animatsioonitöötubade läbiviijana aastast 2012.  Mait viib läbi animatsioonikoolitusi ka välismaal, näiteks Lätis ja Saksamaal. 

Maidul on magistrikraad animatsioonis, lisaks on ta õppinud visuaalset meediat ja muusikateraapiat. Ta on välja andnud raamatuid nii autori kui ka kaasautorina erinevatel multimeedia teemadel. Tema joonistused ja graafika on olnud näitustel Saksamaal, Rootsis, Eestis ja mujal.  


Lee Pak-Yee Aggie (Hongkong, Hiina)

Lee Pak-Yee Aggie ehk Eestis sõprade poolt ristitud Äggie sündis 1989. aastal Hongkongis, kus ta sai ka animatsioonis algteadmised ja bakalaureusekraadi. Tänu tugevale Ida-Euroopa animatsiooni huvile õppis ta edasi Horvaatias ja nüüd elab ta Eestis, lõpetades oma erinevaid animatsioonitöid ja ka magistriõpinguid koostöös Priit ja Olga Pärnaga. Tema töid on valitud mitmete festivalide programmidesse Saksamaal, Šveitsis, Hispaanias, Serbias, Hongkongis ja Horvaatias. 

 

Edmunds Jansons (filmistuudio Atom Art / Riia, Läti)

Edmunds Jansons on animaator, kes igapäevaselt elab ja töötab Lätis. Tal on Riias oma animatsioonistuudio, kus ta loob animatsioone lastele ja täiskasvanutele. Lisaks tegeleb ta ka graafilise disainiga, telesarjade ning erinevate muude animeeritud tööde loomisega koostöös Läti televisiooniga. Edmunds on välja andnud ka raamatuid ning on tunnustatud lasteraamatute illustraator Lätis ja mujalgi.

Tema viimastest tegemistest on kõige populaarsem eelkooliealistele ja algklaasidele suunatud multimeediaprojekt "Näpsud" ("The Shammies"). Selle projekti käigus sündis palju erinevaid animatsioone, aga ka raamatuid, illustratsioone veebis ja mujal. 

Edmundsi erinevaid animatsioone on näidatud mitmetel festivalidel. Tal on animatsiooni magistrikraad (Eesti Kunstiakadeemia, 2012).

Lisaks žüriitööle, aitab Edmunds Jansons koos filmistuudioga Atom Art tänavu PPAFFi kavva tuua kaks programmi Lätist - ühe lastele ja ühe täiskasvanutele. Viimases on on võimalik näha ka tema enda töid. 

2014. aastal osales Edmunds Jansons PPAFFi EKA võistlusprogrammis, kus pälvis žürii III eripreemia.


***Viimsi kino on kaasaegseima tehnika ja Eesti teravaima pildiga kinokompleks. Kino on osa Viimsi SPA ja Atlantis H2O veepargi juures asuvast meelelahutus- ja vabaajakeskusest. Viimsi kinos on neli saali: TV3, Premia, V-klubi ja Grand Rose saal, kokku 413 istekohaga. 

Kinokompleksi kõik neli saali on varustatud Sony 4K tipptehnoloogiaga, mis tõstab filmielamuse täiesti uuele tasandile, pakkudes rohkem värve ning neli korda teravamat ja selgemat pilti kui täna Eesti kinodes linastuvad 2K resolutsiooniga filmid. 4K projektsiooniga filmi on nauditav vaadata nii esimestest kui ka tagumistest ridadest.

Kõige suuremasse TV3 saali (134+1 kohta) on paigaldatud Baltikumis ainulaadne Auro 11.1 helisüsteem, mis loob eriefektidest tunduvalt mitmekesisema ruumilise helipildi kui seni kasutusel olnud surround-süsteemid. Lisaks suurima saali Auro 11.1 helile on kõigis teistes saalides 7.1 helisüsteem.

Viimsi Kino saalides on uudse lahendusena kasutusel hübriidekraanid, mis ühendavad endas valge ja hõbedase ekraani parimaid omadusi, tagades selge, nüansirohke ja suurepärase tasakaalustatud valgusjõuga pildipeegelduse ja seda nii 3D- kui 2D-filmide vaatamisel. Lisaks pakub Viimsi stereoskoopilise efektiga 3D-kino, mida saab esmakordselt Eestis nautida suuremate kergete personaalsete 3D-prillidega.

Premia saal on varustatatud 5D-elamuskino tehnoloogiaga, mis lisab ekraanil olevale 3D-pildile veel mitmeid tunnetuslikke eriefekte: eri suundades liikuvad istmed, vibratsioon, veepritsmed jne. Premia saali 86 istekohast 24 on multifunktsionaalsed 5D toolid, mis paiknevad kolmes esimeses reas.

Premia saal Viimsi kinos

Loe lisaks Viimsi kino kodulehelt.