PPAFF näitab igal aastal ka ühte-kahte värsket Eesti mängufilmi ning nii ka tänavu. 2016. aasta on Eestis üks produktiivsemaid mängufilmide aastaid läbi aegade. Ilmavalgust näeb tervelt 11 teost. PPAFFil on rõõm ka häid kodumaiseid mängufilme publikuni tuua.

PPAFF soovitab! 
Eesti uus armastusdraama 
 „Õnn tuleb magades“

Mart Kivastiku filmi "Õnn tuleb magades" peategelaseks on keskealine üksik naine Viivi, kes leiab ennast ootamatult olukorrast, kus ta pole enam millegagi rahul: eraelu on täielik ebaõnnestumine, lootus armastust leida kustumas, igapäevane töö näib mõttetu, vanust juba kah omajagu. Ühel hommikul ärkab Viivi aga üles ning leiab enda kõrvalt voodist ühe mehe... Kes see mees on või kus ta sinna sai, see kõik vajab lähemalt uurimist. Mart Kivastik ütles "Aktuaalsele kaamerale", et nii nagu kõik filmid, räägib ka "Õnn tuleb magades" õnnest ja armastusest.

Peaosades Katariina Unt ja Ivo Uukkivi. Teistes osades Tiit Sukk, Ita Ever, Katrin Pärn, Mari-Liis Lill, Ain Mäeots, Hannes Kaljujärv, Tiit Palu, Tõnu Oja jt.

Filmis teeb kaasa Islandi näiteja Tor Hrafnsson Tulinius ("Volcano", 2011) ning filmile kirjutas muusika Islandi helilooja Barði Jóhannsson, kes on tuntud kollektiividest Bang Gang, Lady & Bird ja Starwalker ning ta on kirjutanud muusikat paljudele teleseriaalidele ja filmidele.

Kivastiku mängufilm "Õnn tuleb magades" valmib koostöös Islandi produktsioonifirmaga Vintage Pictures. Filmi stsenarist ja režissöör on Mart Kivastik, operaator Elen Lotman, kunstnik Toomas Hõrak, produtsent Anneli Ahven. Tootja Kopli Kinokompanii. Filmi valmimist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Tartu Filmifond, Islandi Filmifond ja Islandi Tagasimakse Fond, filmi telepartner on TV3.


NB! PPAFFi festivalipogrammis näitame mängufilmi „Õnn tuleb magades“ vaid Tapa Kultuurikojas 25. oktoobril kl 18 ja 20. Piletiinfo Kultuurikoja kodulehel