Peaaegu igal aastal on PPAFF animahuvilisteni toonud värskeid töid Eesti Kunstiakadeemia tudengitelt nii Eestist kui ka välismaalt, keda valdavalt juhendavad Priit ja Olga Pärn. Lood, mida noored tänavu esitlevad, on uljad, tempokad, värvikirevad ja fantaasiarikkad, ning näitavad EKA n-ö autorifilmide kui žanri kõrget taset ja järjepidevat arengut. 

Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakond on asutatud 2006. aastal aastal professor Priit Pärna poolt ning tegutseb tema juhendamisel.PROGRAMM

1. Penelope

Eesti (EKA), 2016, 04' 07''
Rež: Heta Jäälinoja

Sünopsis: Penelope unustas selle ära ...

2. Bouillabaisse

Eesti (EKA), 2016, 05' 50''
Rež: Yyhely Hälvin

Sünopsis: Selles loos läheb absoluutselt kõik valesti: hommikul ei saa õigel ajal üles, juukseid ei saa kammitud, puud ei saa istutatud, lusikat ei saa kätte, suppi ei saa söödud ning tagatipuks jõlguvad igal pool ringi tumedad irvhammastega jänes-rebased. Mis saaks küll jubedam olla kalasupist? Mis saaks jubedam olla Bouillabaisse'ist?


3. Suma

Eesti (EKA), 2016, 6' 
Rež:  Lucija Mrzljak 

4. Ja mina nagu linnukene...

Eesti (EKA), 2016, 7' 33''
Rež:  Yyhely Hälvin

Sünopsis: Linnupuuritüdruk on tulnud metsa marjule. Kuid see on ainult ettekäändeks... Sügiseses võsas uidates kohtub ta kavala ning ohtlikuvõitu elajaloomaga - süsimusta kassiga -, kellel on midagi plaanis. Film kõneleb igatsusest tuule järele.

5. Direktiiv /Directive

Eesti (EKA), 2016, 6'
Rež:  Eva Liisa Sepp

Sünopsis:  Direktiiv on lugu post-apokalüptilises kõrbes elavast tydost, kes otsustab elutus keskkonnas hakata taime kasvatama

6. Kut

Eesti (EKA), 2016, 3'
Rež:  Lucija Mrzljak 

7. Nõia(m)äng

Eesti (EKA), 2016, 5'
Rež: Eva Liisa Sepp & Liis Talimaa

Sünopsis: NÕIA(M)ÄNG (The (s)witch game) on nukufilmi ja klassikalise point-and-click arvutimängu kooslus. Peategelased on nõid ja hiirekursor, kelle esialgsest koostööst tekib mingi hetk täielik kaos, kui hiir avastab, et mäng ei autasusta teda enam nii, nagu ta ootab.

8. Armastus teeb haiget / LOVE HURTS

Eesti (EKA), 2016, 1' 25''
Rež: Ave Taavet

Sünopsis: Lühike animeeritud dokumentaal sellest, kuidas ma laulan üksi laulu "Armastus teeb haiget". Mul on klapid peas ja ma ei kuule oma häält. Tehtud koos Raivo Kelomees'iga interaktiivse meediakursuse raames.

9Armuke / The Lover

Eesti (EKA), 2016, 4' 30''
Rež: Liis Talimaa

Sünopsis: Oma abielu tugevuses kahtlev naine otsustab tööpäeva keskel koju minna, et üllatada oma abikaasat. Koju jõudes saab üllatuse osaliseks hoopiski naine.