Rongianimatsioon

Tänavu näeb Elroni rongides PPAFFi eriprogrammi - reisijateni jõuab läbilõige Priit Pärna V Animafilmifestivali 10 animatsiooniprogrammist. 

Animailmaga on huvilistel võimalik tutvust teha Elroni viies neljavagunilises diiselrongis, mis liiguvad festivali perioodil nii Tartu, Narva, Viljandi kui Pärnu liinil.


PPAFF on varasemalt veel kahel korral rongides animatsioone näidanud. Viimati uudistas 2014. aastal animatsioone rongides Elroni hinnangul ligi 9000 inimest.

Tänavu näidatakse animatsioone Elroni rongides terve festivaliperioodi vältel, 10.-30. oktoobrini.

Piletiinfo ja graafikud Elroni koduleheküljel.Tehnikarent on õige koht, kui soovite rääkida tehnilisest lahendusest ja
sobivate seadmete rendist. Ja mitte ainult – Tehnikarent abistab Sind nii
transpordi kui ka paigaldusega.

          
AS Eesti Liinirongid on riigile kuuluv ettevõte, kes korraldab Elroni kaubamärgi alt Eestis reisirongiliiklust. Meie rongiparki kuuluvad uued Stadler FLIRT elektri- ja diiselrongid. Elroni näol on tegemist kasvava populaarsusega ühissõidu teenusega ja seda aastast aastasse.

Ettevõte asutati iseseisva äriühinguna 23. detsembril 1998 ASi Eesti Raudtee jagunemisel, mis toimus vastavalt Vabariigi Valitsuse kinnitatud ASi Eesti Raudtee ümberkorraldamis- ja erastamiskavale. Toona nime “Elektriraudtee AS” kandev ettevõte alustas iseseisvat majandustegevust 1. jaanuaril 1999. Ettevõtte loomisel kuulusid kõik aktsiad ASile Eesti Raudtee. 15. novembril 2000 anti kõik Elektriraudtee ASi aktsiad üle Eesti riigile.

Septembris 2013 muutus Elektriraudtee ASi ärinimi ja kaubamärk – uueks ärinimeks sai AS Eesti Liinirongid (Elron). 29. juunil 2013 sõlmisid riik ja Elron raudtee reisijateveo avaliku teenindamise lepingu, mille kohaselt on Elronil kuni 2018. aasta alguseni ainuõigus raudteel reisijaid vedada.

Elroni rongid sõidavad neljal raudteesuunal:

– Läänesuund (Tallinn – Pääsküla – Keila – Riisipere/Paldiski/Kloogaranna)
– Edelasuund (Tallinn – Rapla – Lelle – Pärnu/Viljandi)
– Idasuund (Tallinn – Aegviidu – Tapa – Narva/Tartu)
– Kagusuund (Tartu – Koidula/Valga)

Elroni näol on tegemist kasvava populaarsusega ühissõidu teenusega.

2015. aastal tehti päevas keskmiselt 18 000 rongisõitu.
Eelmine
Bussianimatsioon