PPAFF teeb kokkuvõtteid

PPAFFi kolmenädalane festivalitrall on selleks korraks läbi ja on aeg kokkuvõtteid teha. PPAFFi meeskonnale teeb kõige rohkem heameelt maapiirkondade kultuurikantside huvi animatsiooni vastu.

“Rõõmustame siiralt selle üle, et alafestivali “Kino maale” näitamiskohtade arv kasvas sel aastal kolm korda. Sellega oleme oma eesmärgi – animatsioon maale viia – suunas astunud suure sammu,” kommenteeris festivali tulemusi PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko. 

PPAFFi animatsioone näidati kokku 30 kultuurimajas, kinos ja õppeasutuses üle Eesti. “Iga esimene kord on natuke raske, aga usun, et aasta-aastalt tuleb kinosaali aina rohkem animasõpru. Tuleb olla järjepidev ja optimistlik,” ütles “Kino maale” alafestivaliga kaasa löönud Hiiumaa kino juhataja Arno Kuusk. 

Kolm nädalat, 12. oktoobrist 1. novembrini kestnud PPAFFi kavas oli tänavu kaheksa animatsiooniprogrammi, neli alafestivali ning animatsioonikoolitus koolilastele ja noortele. Koolitusi viis läbi PPAFFi hea koostööpartner Nukufilmi Lastestuudio.

Pildil (paremalt): MTÜ Nukufilmi Lastestuudio koolitajad Ruth-Helene Melioranksi, Erik Alunurm ja Sondra Lampmann ning PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko.

“Tänavu osales töötubades 88 koolilast ja -noort ning 25 ajateenijat, kes valmistasid töötubades 37 animafilmi. Nende töödega on meie varamus nelja aasta peale kokku poolteise tunni jagu noorte talentide loomingut,” iseloomustas Jurtšenko tänavuse festivali koolitusi. 

Kaheksa animatsiooniprogrammi tõid publikuni Rao Heidmetsa retrospektiivi, Portugali eripalgelise uusanimatsiooni, Eesti Kunstiakadeemia tudengite uusanimatsiooni, Elephant’i lasteanimatsiooni Sloveeniast ning täispika  hiina animatsiooni Hollandi animafilmifestivalilt.  

PPAFFi tänavune väliskülaline oli Lissaboni animafilmifestivali Monstra kunstiline juht Fernando Galrito, kes kohtus publikuga Rakveres ja Kuressaares. Filmirežissöör Rao Heidmets tutvustas enda retrospektiivset programmi Kohila kinokülastajatele.

Alafestivali Bussianimatsioon võis näha Go Busi 15 kaugliinibussis. Tuule Laevad viis Laevaanimatsiooni esimest korda ka rahvusvahelistesse vetesse – Saksamaale, Elbe jõele. Festivali põhiprogrammi ning alafestivale külastas kokku ligi 11 000 inimest. 

Laupäeval, 31. oktoobril anti PPAFFi galal välja ka animatsioonikonkursside preemiad koolilastele ja -noortele ning ajateenijatele.

PPAFFi tort. Traditsiooniline
Eelmine
PPAFFi galal premeeriti tublisid noori animaatoreid
Järgmine
PPAFF tähistab tänavu viiendat sünnipäeva