Avalikustati Priit Pärna 3. Animafilmifestivali programm


13. oktoobrist 2. novembrini kestva Priit Pärna 3. Animafilmifestivali programm koosneb maailmatasemel animatsioonidest ja jõuab animasõpradeni nii rongirööbastel, maanteel kui ka merel. Lisaks toimub rahvusvaheline animatsioonikonkurss tudengitele ning laienenud on ka koolituste osasaajate ring.“Tänavusel PPAFFil on kavas seitse erinevat programmi ja üle 50 animatsiooni. Maadest on peafookuses Lõuna-Korea ning autoritest nii maailmas tuntud Tšehhi animaator Michaela Pavlatova kui ka unustamatu Avo Paistik Eestist,” tutvustas PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko tänavust festivali.

 

Lisaks näeb PPAFFil Horvaatia animaatorite töid ja ka Eesti animaatoritelt mitmeid programme, nagu "Ahjusoe Eesti animatsioon" ja "Priit Pärn ja sõbrad". Lapsed leiavad programmist üle tosina loo Miriamist ja porgandist. Tutvu programmiga siin.

 

“Sel aastal pöörab PPAFF lisaks väikestele animaatoritele tähelepanu ka juba animatsioonikunstiga tegelevatele noortele. Nelja riigi – Eesti, Norra, Jaapani ja Šveitsi – tudengite osavõtul toimub PPAFFi esimene rahvusvaheline animatsioonikonkurss,” sõnas Jurtšenko.

 

Noorte tudengite töid näidatakse kahel seansil reedel, 24. oktoobril kl 17 Balti Filmi- ja Meediakoolis (Narva mnt 27, Tallinn). Töid hindab kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Marko Meštrovic (Horvaatia), Joni Männistö (Soome) ja Vladimir Lešchiov (Läti).

 

“Tänavu näeb PPAFFi publik lisaks maailmatasemel animatsioonidele ka nende loojaid ja programmide koostajaid. Publikuga tulevad kohtuma Hollandi Animatsioonifestivali peakorraldaja Gerben Schremer, Horvaatia animafilmirežissöör Marko Meštrovic ja muidugi Priit Pärn,” ütles Jurtšenko.

 

Gerben Schremer tutvustab Lõuna-Korea programmi pühapäeval, 19. oktoobril Tartu Genialistide Klubis (Lai 37 taga, Tartu) ning Marko Meštrovic tutvustab Horvaatia programmi neljapäeval, 23. oktoobril Tapa Kultuurikojas (Turu 8, Tapa).

 

Harjumuspäraselt alustavad festivali laste ja noorte töötoad, kus 60 kiiremal registreerujal on võimalik õppida animatsioone meisterdama. Väikesest “anima-akadeemiast" võivad osa võtta kõik Tapa valla, Lääne-Virumaa ja teiste omavalitsuste 6–19-aastased lapsed. Valminud tööd osalevad ka konkursil, kus antakse kolmandat aastat välja Grand Prix.

 

PPAFFi põhiprogramme näidatakse Tapa Kultuurikojas 22.–24. oktoobrini ning Genialistide Klubis 19., 23. ja 28. oktoobril. Lisaks linastub Tapa Kultuurikojas 21. oktoobril Andres ja Katrin Maimiku uus mängufilm "Kirsitubakas".

 

“PPAFFi missiooniks on inimestele animatsiooni lähemale toomine. Seetõttu otsime igal aastal põnevaid paiku, kus programmi näidata ning mis võiks inimeste tähelepanu köita. Selle tulemusena on tänavuse PPAFFi kavas juba viis alafestivali,” sõnas Jurtšenko.

 

Koostöös Eesti suurima bussiettevõttega GoBus tuuakse PPAFFi koondprogramm animasõpradeni 30 bussis marsruutidega üle Eesti. Teist korda toimuval alafestivalil Rongianimatsioon näidatakse animatsioone Elroni viies rongis. Alafestivalil Laevaanimatsioon näidatakse lühianimatsioone ka Väinamere Liinide mandri ja Hiiumaa vahel kurseerival laeval.

 

PPAFF liigub nende kolme alafestivali jooksul mööda maad ja merd 20. oktoobrist 2. novembrini. Lisaks näidatakse animatsiooniprogramme alafestivali Kino maale raames 13. oktoobrist 2. novembrini Lääne-Virumaa ja Järvamaa kultuurimajades ning koolides.

 

Teist korda toimuv alafestival Militaaranimatsioon toimub tänavu nii 1. kui ka 2. Jalaväebrigaadis (Tapal ja Võrus). Noortel ajateenijatel avaneb 13. oktoobrist 2. novembrini hea võimalus näha maailmatasemel animatsioone kasarmust lahkumata. Lisaks viiakse ka ajateenijatele läbi animatsiooni-töötuba, kus valminud tööd osalevad eraldi konkursil.

 

Festivalist tehakse kokkuvõtteid laupäeval, 25. oktoobril kl 18 Tapa Kultuurikojas toimuval festivali galal, kus õnnitletakse konkursside parimate tööde tegijaid ning tänatakse festivali korraldajaid ja partnereid.

 

PPAFFi programm on kõikidele tasuta, vaid Tartus on sissepääsuhinnaks 1 € seansi eest. 

 

Priit Pärna Animafilmifestival sai alguse 2012. aastal Tapal ning kutsuti ellu rahvusvaheliselt tunnustatud Eesti animafilmirežissööri Priit Pärna auks. Tänavu toimub PPAFF kolmandat korda ning kestab 13. oktoobrist 2. novembrini.
Eelmine
Priit ja Olga Pärna uus animatsioon linastub ka tänavusel PPAFFil
Järgmine
PPAFF avati Tallinna Lennujaamas