EKA tudengite uusanimatsiooni programm toob vaatajateni Eesti Kunstiakadeemia animatsioonitudengite 2015. aastal Priit ja Olga Pärna juhendamisel valminud filmid. Esindatud on nii klassikalised joonisfilmid, nukufilmid kui ka eksperimentaaltehnikad. Filmides on nii nalja kui ka karmi elureaalsust, nii fantaasiat kui ka dokumentaalsust. Filmide ühisnimetajana võiks mainida mängulisust, sest igas filmis on sees mingi kummaline trikster, mis esitab vaatajale väljakutse. Väljakutse kaasa mängida ja kaasa mõelda.

Eesti Kunstiakadeemia animatsiooniosakond on asutatud 2006. aastal aastal professor Priit Pärna poolt ning tegutseb tema juhendamisel.PROGRAMM

1. At the End of the Day / Päeva lõpus

Eesti-Albaania, 2015, B&W, 3' 35''
Rež: Lilli-Krõõt Repnau


2. Velodrool

Eesti, 2015, 6' 12''
Rež: Sander Joon

Sünopsis: Suitsetamisest sõltuvuses jalgratturil saavad sigaretid otsa. Ta ühineb võidusõiduga, et sigarette juurde saada, kuid peab abi paluma publikus olevatelt veidratelt inimestelt, et võistluses püsida.


3. Stamped / Tembeldatud

Eesti, 2015, 4' 
Rež: Egert Kesa

Sünopsis: Mehe soov alla hüpata saab lõpuks rahuldatud.


4. Mänguvabrik

Eesti, 2015, 7' 30''
Rež: Sven-Tõnis Puskar

5. The Party of Ö / Ö pidu

Eesti, 2015, 12'
Rež: Teemu Hotti

6. Seniors' Choice / Õnnesoovid eakatele

Eesti, 2015, 9'
Rež: Ave Taavet

Sünopsis: Tontlikud vanamehed elavad üheskoos vanadekodus, kus neid ümbritseb üksindus, igavus ja range majarahvas. Kuid ühel neist on saladus, mis võib sellesse talumatusse olemisse mõtte tuua. Kas ta on valmis end teiste nimel ohverdama? (On tal valikut?)


7. Street Life / Tänavaelu

Eesti, 2015, 3' 40''
Rež: Teemu Hotti

8. Velloke

Eesti, 2015, 7' 15''
Rež: Ave Taavet

9. Les Nuits Magiques / Maagilised ööd

Eesti, 2015, 7' 4''5
Rež: Mihkel Reha

10. Zhuchka’s Story / Zhuchka lugu

Eesti, 2015, 4'
Rež: Anastasiia Nadzharian

Sünopsis: "Zuchka lugu" on vesivärvi-animatsioon sõjast šokeeritud endisest piloodist, kes elab koos oma koeraga purustatud helikopteris. Loosse ilmub kolmas tegelane – lumememm, kellest koer, kuna tema peremees ei pööra talle piisavalt tähelepanu, leiab uue vaikiva sõbra. Ülekaalulise, emotsioonitu ja ebasõbraliku piloodi kõrval tundub koer olevat täielik vastand — ta ei suuda paigal püsida. Ta hüppab ja jookseb ümber mehe, mistõttu mees kaotab tasakaalu, kukub ning ühtäkki meenub mehele tahtmatult tema minevik.

11. Mind Over Mood / Mõistus üle meeleolu

Eesti, 2015, 2' 20''
Rež: Ecem Moran

 12. I SAW YOU / MA SAEN SIND

Eesti, 2015, 5' 56''
Rež: Sander Joon, Egert Kesa, Jaan Sinka