Rahvusvaheline animatsioonikonkurss tudengitele


Tänavu korraldab PPAFF esmakordselt rahvusvahelise tudengite animatsioonikonkursi, mis toimub Balti Filmi- ja Meediakoolis (Narva mnt 27, Tallinn) reedel, 24. oktoobril kell 17. Konkursist võtavad osa Tokyo Kunstideakadeemia (Jaapan), Volda Ülikooli Kolledži (Norra),  Luzerni Rakendusteaduste ja Kunsti Ülikooli (Šveits) ja Eesti Kunstiakadeemia animatsioonitudengid. Konkursile on kokku esitatud 26 animatsiooni.


Konkursitöid hindab 3-liikmeline rahvusvaheline žürii. Tulemused tehakse teatavaks 25. oktoobril kell 18 Tapa Kultuurikojas (Turu 8) toimuval galal.

____________________________________________________

Tutvu koolide võistlusprogrammidega:

Tokyo Kunstideakadeemia
Volda Ülikooli Kolledž
Luzerni Rakendusteaduste ja Kunstide Ülikool
Eesti Kunstiakadeemia


____________________________________________________


Žüriist:

Joni Männistö (1981, Nakkila, Soome) on Soome animafilmirežissöör ja animaator, kelle erialaks on peamiselt traditsioonilised animatsioonitehnikad. Pärast Turu Kunstiakadeemia lõpetamist 2011. aastal liitus ta kahe animatsioonikollektiiviga – Coop Paperhat ja Turun Anikistit ry. Praegu elab ja töötab Joni Turus. Tema filmid on võitnud mitmeid rahvusvahelisi auhindu ning neid on näidatud festivalidel üle maailma.


Mitmekülgne Marko Mestrovic (1972, Stuttgart, Saksamaa) elab ja töötab Zagrebis Horvaatias. 1997. aastal lõpetas ta maalikunsti eriala Kaunite Kunstide Akadeemias Zagrebis, Djuro Sederi käe all. Tal on olnud mõned isiku- ja grupinäitused. Väga varases nooruses avastas animatsiooni ja filmikunsti võlud, kuid teismelisena leidis, et liikuvad pildid ei olegi päris maagia, vaid tegemist on hoopis inimsilma aeglusega. Marko armus maalikunsti ja tärpentini lõhna, vabadusse ja maalitud pindade lõputusse. Enne oma diplomitööd veetis ta aasta Indias Rajastanis, kus ta ei maalinud ega joonistanud üldse. Kuni tänaseni on tema käe all valminud viis suuremat animatsiooni. Lisaks muudele tegevustele mängib ta ka trumme etnomuusika kollektiivis nimega Cinkusi.


Vladimir Lešchiov (1970, Daugavpils, Läti) lõpetas 1989. aastal J. Rozenthali Kunstikooli Riias. Aastatel 1991 kuni 2001 töötas disainerina, illustraatorina ja reklaamide režissöörina Lätis. 2002. aastal õppis animatsiooni Konstfacki Kaunite Kunstide, Käsitöö ja Disaini Kolledžis Rootsis. 2007. aastal rajas animafilmi stuudio LUNOHOD Riias. Vladimir on kunstnik, animaator, režissöör ja produtsent. Ta on teinud ajavahemikus 2002–2014 kokku kaheksa animatsiooni.


____________________________________________________

____________________________________________________

Koostööpartnerid: