Eesti animatsioon lastele läbi aegade II

___________________________________________

Miriami lood (10 lugu)


Režissöör: Priit Tender

Filmi pikkus: kokku ca 52 min

Produktsioon: Eesti Nukufilm, 2006-2013


Miriam ei ole veel koolilaps. Ta on tavaline väike tüdruk, nagu iga teine maailmas. Aga tema suurim sõber on kana ja nagu iga teine tavaline väike tüdruk, kelle sõber on kana, peab ka tema olema valmis täiesti ebatavalisteks olukordadeks … Seerias on juttu ühe väikese tüdruku  igapäevaelust ja tema sõbrast kanast.
1. Miriam merehädas (2006)

Miriami ema ja isa on kodunt ära. Miriam koos väikevenna ja kanaga vaatavad televiisorist ujuvaid parte. Kanas ärkab kadedus. Miriam otsustab kana ujutada vannis... siit saabki alguse ohtlik, kuid õnneliku lõpuga seiklus....


2. Miriami värvid (2008)

Miriam leiab vanad fotod. Elab nendesse niivõrd sisse, et ka kogu praegune elamine hakkab paistma must-valgena. Ning samuti väikevennale ja kanale. Kuid must-valge maailm teeb nad kurvaks. Õnneks on olemas vikerkaar, kust kana toob tuppa värvid. Üheskoos värvitakse kogu elamine taas endiseks. Ema-isa saabudes tundubki, et kõik see oli olnud ainult fantaasia... Kuid kas ikka oli?


3. Miriami tuulelohe (2013)

Kanale meeldib tuulelohega hullata. Kui Miriamil enam selleks aega pole, ahvatleb kana endaga kaasa väikevenna. Kuid lohe on väikevenna jaoks liiga suur ning tõstab väikevenna puulatva. Miriamil ja kanal tuleb kiiresti tegutseda, et väikevenda puuladvast alla saada. Ühisel nõul see õnnestubki.


4. Miriami teatriseiklus (2007)

Miriam, kana ja väikevend vaatavad etendust Punamütsikesest. Elavad väga kaasa kõigele, kartes eriti hundi ilmumist. Kuid kui kana liigses kaasaelamise hoos oma kisaga Punamütsikesele hundi plaanid reedab, pöörab hunt oma kurjad kihvad kana suunas. Etendus lõpeb õnnelikult.


5. Miriami piknik (2007)

Pere teeb väljasõidu loodusesse. Ema ja isa katavad piknikulauda, seni mängivad lapsed aasal. Kana eksib kellegi peenramaale ja ehmub hernehirmutist nähes poolsurnuks. Kana hakatakse otsima ja väikevend satub silmitsi ussiga. Kui vaja väikevenda hädast välja aidata, on kana vapper ja lõpuks saab kanast päevakangelane.


6. Miriami kana pesakast (2006)

Puu otsas, pesakasti õrrel trillerdab kuldnokk. Seda märkab toasolev kana. Kuna isa on väikevennale meisterdanud tõukeratta, siis nõuab kana endale pesakasti. Samal ajal õpivad kana ja väikevend tõukerattaga sõitmist. Isa saab pesakasti valmis, kinnitab selle köögiseinale ning aitab kana sisse. Kui töölt jõuab koju ema, üritab kana pesakastist välja karates teha emale ehmatusnalja, kuid sajab selle asemel koos kastiga seinalt...


7. Miriami köögikombain (2012)

Miriam teeb köögikombainiga jäätisekokteili. Ka kana on köögikombainist huvitatud, kuid lülitab valesid nuppe ja masin kukub põrandale puruks. Kuna Miriam on ametis triikimisega, jääb kana ise kombaini remontima. See õnnestubki. Hiljem tahab ema sellega süüa teha, kuid masin on hulluks läinud. Selgub, et kana on ise masinasse pugenud.


8. Miriami katkine pilt (2009)

Miriam ei luba kanal palli tuppa tuua. Kana siiski toob, ning tahab, et temaga toas palli mängitaks. Ta näppab isegi telekapuldi, et Miriam ja väikevend ei saaks telekat vaadata. Pulti taga ajades lõhub väikevend kogemata isa-ema pulmapildi. Ja on ise väga õnnetu ja hirmul. Vanemate koju jõudes võtab Miriam selle patu enda peale. Miriam pannakse nurka. Seda väikevenna süda ei talu ja ta tunnistab siiski oma teo üles. Kui selgub, et tagaajamise käigus on ka telekapult lõhutud, tuleb kanal lõpuks möönda, et tegelikult oli kõige kurja juurikas tema.


9. Miriam mängib peitust (2004)

Kui isa ja ema parandavad õuel autot, hakkab Miriam väikevenna ja kanaga peitust mängima. Kana peidab end kohvrisse, mis aga kogemata kombel sahvrisse lukustatakse. Kui aga ümberläinud ketšupipudel põrandale “verised” jäljed jätab ja sahvrist äkki koledat häält kostma hakkab, on Miriamil ja väikevennal hirm nahas. Õnneks laheneb lühikese võitluse järel kõik õnnelikult.


10. Miriami rohelised täpid (2012)

Väikevend jääb haigeks ning pälvib kogu ülejäänud pere tähelepanu ja hoolitsuse. Miriam tunneb ennast õnnetuna. Lõpuks ei oska ta enam muud, kui värvib ka endale haiguse tunnused näole. Ka kana on siin asjaline ja elab üle Miriamiga analoogseid emotsioone._____________________________________________________ 

Porgandi lood (3 lugu)

Režissöör, stsenarist, kunstnik: Pärtel Tall

Filmi pikkus: kokku ca 20 min

Produktsioon: Nukufilm, 2003-2008


Just porgand on see, mis ühendab kõikide nende lugude tegelasi. Jänesel pole porgandit, kuid lumemehel on. Jänes on aga näljane. Lumemehest saab tagakiusatu.
1. "Porgand" (2003)

Lumemees üritab ennast peita jänese eest uskumatu kamuflaaži ja varjamisoskusega, kuid porgand reedab tema asukohta jälle ja jälle. Peatselt saabuv ilus kevad näitab, et lumemees polegi õige lumemees ja pahandusetekitaja porgandist saab hoopis lepitaja.


2. "Teatriporgand” (2006)

Porgandist ninaga lumemees põgeneb jänese eest. Tagaajamise käigus avastavad mõlemad end teatrilavalt, kus kulissidetagune olukord muutub ürituse keskseks tegevuseks. Loo lõpus kummaline näitemäng ja tagaajamine lõpeb ning mõlemad lahkuvad teatrist rikkamana, kui nad eales julgesid loota.


3. „Porgand suvitab” (2008)

Lumemehe unistus täitub: ta on lõpuks sulamatu ja saab ka suve näha. Kuid tema rõõm jääb üürikeseks, kuna siin on veel rohkem tema nina tagaajajaid kui ainult alati näljane jänes ning mitte kuskil pole turvalist ka maad katvat lund, mille sisse peitu pugeda._____________________________________________________

Koostööpartner: