Laste ja koolinoorte animatsioonikoolitus ja konkurss

Filmifestival KINO MAALE üks olulisi fookuseid on noored. Töötoad noortele on oluline kahest aspektist: kasvatagem publikut ja õpetagem uusi animaatoreid, sest kunagi ei või teada, kellest võivad sirguda uued, Eesti animatsiooni edasi viivad tegijad. 

Töötoad toimuvad 07.-09. oktoobrini 2019 Tapa Gümnaasiumis (Pargi 12, Tapa). Töötubadesse pääseb tänavu 60 noort, kes saavad õppida animatsioonide tegemist. Väikesest anima-akadeemiast võivad osa võtta kõikide omavalitsuste lapsed vanuses 6-19.

Töötubadesse registreerimine on avatud kuni 4. oktoobrini 2019.
  • 07. oktoober kl 12-16 - veel on vabu kohti
  • 08. oktoober kl 12-16 - veel on vabu kohti
  • 09. oktoober kl 12-16 - veel on vabu kohti

Registreerimine ja täpsem info:
tel 53037660
e-post info@nukufilmilastestuudio.ee

Koolitusi korraldab MTÜ Nukufilmi Lastestuudio ja  rahastab MTÜ Tapa Linna Arengu Selts ning Eesti Filmi Instituut (vt lisaks filmipartnerite tutvustus).


MTÜ Nukufilmi Lastestuudio tutvustus

Filmifestivali KINO MAALE koolituspartner MTÜ Nukufilmi Lastestuudio põhitegevuseks on lastele ja noortele kunstilise väärtusega professionaalse filmikultuuri ja filmide valmistamise õpetamine ning mitmekülgselt arendava vaba aja veetmise pakkumine. Animatsioonfilmis põimuvad kujutav kunst, muusika, draama, kirjandus, tants, fotograafia ning veel mitmed kunstiliigid. Tänu erinevaid loomealasid sünteesivale omadusele arendab animatsioonfilmidega tegelemine koostööoskust, silmaringi ja kultuuriteadlikkust, tehnilist taipu, ilumeelt, keeleoskust (nii verbaalset kui ka visuaalset), loomingulisust, käelist osavust ja loogilist mõtlemist.  www.nukufilmilastestuudio.ee

ANIMATSIOONIKONKURSS

Kokkuvõtte kahes erinevas töötoas (laste- ja noorte ning ajateenijate) valminud töödest paneme üles ka kodulehele ning kõik tööd osalevad vastavalt kas Kino maale laste ja noorte või militaaranimatsiooni konkursil (loe lisa: http://kinomaale.ee/programm/eriprogrammid). Konkursi tulemused selguvad filmifestivali galal, 26.10.2019 kl 17 Tapa Kultuurikojas, aadressil Kesk tn 4.
9Vaata näiteid ka 2017-2018 aastatel Kino maale töötubades valminud töödest: