taani laste animamudila ja taani laste lühifilmilaegas    

Programm "Taani laste animamudila" ja "Taani laste lühifililaegas" on koostatud Taani kaasaaegsete autorite värsketest animatsioonidest, mõeldud vaatamiseks eeskätt eelkooliealistele, aga ka allklasside lastele. Programmi esitlevad Taani Suursaatkond Eestis ja Taani Filmi Instituut

Programmi " TAANI LASTE ANIMAMUDILA " tutvustus                            

Programm "Taani laste animamudila" koosneb 20 lühianimatsioonist, mis omakorda kuuluvad 3 erineva animatsioonitsükli alla, lisaks on 2 eraldi lugu. Filmid on  mõeldud vaatamiseks eeskätt eelkooliealistele lastele. Programm on ligi 70 minutit pikk. Lood on ilmavalgust näinud vahemikus 2009-2017. Taani programme esitleb Taani Suursaatkond Eestis ja Taani Filmi Instituut.                  

"Lind, kes ei osanud vilistada" (Fløjteløs; Whistless), režissöör Siri Melchior, pikkus ca 5 min, animatsioon, Taani, 2009.
Sünopsis: Värvilises, elavas linnas saavad kõik inimesed ja loomad vilistada, ühe erandina, nimelt väikese linnuga, kelle nimi on "Viisitu". Ta lendab ringi vilistades, kuid ta on üsna lootusetu, sest keegi ei suuda teda õpetada. Kuid kõik, mida "Viisitu" soovib, on vaid osaleda linna muusikapeol ja pidustustel.  Pärast katsumusi ja viletsusi saab Viisitu aru, et tal on kõik, mis selleks vajalik. 


"Vihmpiisad" (Dråberne; Drops), režissöör Sarah Jungen and Karsten Hoop, pikkus ca 5 min, animatsioon, Taani, 2017.
Sünopsis:
 Lastele animeeritud film elust ja surmast. Käsitsi maalitud akvarellpildid annavad tilkadele Philly ja Lilly elu Taani maalil. Nad on osa väikesest vihmapiiskade ringkonnast veeringluses. Nende lühike ja humoorikas elu toimib allegooriana meie endi lühikesele elule. Küsimust, mis juhtub sellest maailmast lahkudes ja kuidas sellega toime tulla, käsitletakse igas vanuses.

"Peter Pix" , režissöör Trine Heller Jensen, pikkus kokku ca 12 (6x2) min, animeeritud lühifilm, Taani, 2013.

Sünopsis: Pealinnas on Peter Pix on anonüümne mees, kuid oma koduväljakul võitleb ta surmavate lahingutega, et muuta see rahulikuks koduks. 12 kujutlusvõimelist ja toredat lühifilmi väga äratuntavatest igapäevastest olukordadest, mis arenevad, sest kõigil Peter Piksi kodus olevatel asjadel on oma elu. Nad liiguvad ringi, luues ootamatuid ja isegi absurdseid olukordi. Nad solvuvad ja on armukade. Nad kiusavad Peter Pixit ja solvavad end kätte. Nad kõik on osa tema tüütust ja funktsionaalsest perest. Filmiseriaali jooksul veedame aega Peter Piksi loomingulises fantaasiamaailmas, milles võib avaneda tema maja mis tahes mõeldav koht. Köök, magamistuba ja isegi voodi all.Just selles ohtlikus ja ettearvamatus kodus seisavad Peter Pixid elu väljakutsetega ...Sarjas on 12 filmi, igaüks 1-2 minutit, meie toome Teieni neist 6.

"Vidistajad" (Pipungerne; The Tweetlings), režissöör Tone Tarding, pikkus ca 22 min, animatsioon, Taani, 2009.

Sünopsis:  Minisari koosneb kokku neljast ca 5 min lühianimatsioonist, mis jutustavad kahe tibupoja(vidistaja) Sille ja Saxe vahvast seiklusest. 

"Lili", režissöör Siri Melchior, pikkus ca 24 min, animatsioon, Taani, 2015.

Sünopsis: 3aastane Lili on paljude asjade jaoks liiga väike. See aga ei takista teda kindlasti proovimast. Lilile meeldib olla ülemus ja ta soovib nii palju enamat kui suudab. Ta soovib olla piisavalt suur, et otsustada kõike. Meeldib, millal magama minna, mida süüa ja mida selga panna. Kuid enamasti meeldib Lilile lõbutseda ... Kaheksa vahvat lugu 3-aastasest tüdrukust, kes soovib olla täiskasvanu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Programmi " TAANI LASTE LÜHIFILMILAEGAS " tutvustus        

Programm "Taani laste lühifililaegas" koosneb 8-st lühianimatsioonist ja 1-st lühimängufilmist. Filmid on mõeldud vaatamiseks eeskätt algklasside lastele, aga ka eelkooliealistele. Programm on ligi 55 minutit pikk. Lood on ilmavalgust näinud vahemikus 2009-2017. Programmis on lisaks animeeritud lühifilmitsüklile "Peter Pix" ja animatsioonile "Drops" (vt sisututvustust programmi "Taani laste animamudila" tutvustuse all), kaks fantaasiarikast filmi. Programmi esitlevad Taani Suursaatkond Eestis ja Taani Filmi Instituut.

"Fantastiline kolmik" (De fantastiske 3; The Fantastic 3), režissöör Esben Tønnesen, pikkus ca 13 min, lühimängufilm, Taani, 2009.

Sünopsis: See on komöödia, mis on segu realistlikust ja üleloomulikust, räägib 9-aastasest poisist Casperist, kes räägib loo oma isast, kelle päevane töökoht on Kodanike nõustamisbüroos. Öösel saab temast superkangelane. Koos oma kahe sõbraga hoiavad nad linna turvaliselt, kaitstes kodanikke Kopenhaageni tänavatel ringi liikuvate kurikaelte ja veidrike eest.

"Leegipoiss ja vatitüdruk" (Flammen og vattotten; The Flame and the Cotton Ball), režissöör Niels Bisbo, pikkus ca 23 min, animatsioon, Taani, 2012.

Sünopsis: Tulemaal elab väike elav Leek. Ta töötab lärmakates kaevandustes kõvasti, kuid talle seal ei meeldi. Ta laseks pigem selili, vaadates unistades taevasse. Ühel päeval näeb ta kivi taga kummalist valget olendit. See näeb välja nagu tüdruku kujuga elav pilv. Ja see muudab tema maailma tagurpidi. Pilvetüdruk aga kaob ja tema soov teda otsida ajab ta Tulemaalt minema. Kui ta tüdruku lõpuks üles leiab, osutub ta tehtud palju kõvemast kangast kui tema pehme välimus. Ja ta pole tehtud pilvedest, vaid puuvillast. Olukord muutub kriitiliseks, kui Leek armub temasse. Kuidas saab olla koos kellegagi, kes saab nii kergesti läbi põleda ?

Eelmine
Kino maale - Joonisfilmi animapärlid     
Järgmine
"Taani noorte filmid - kasvuraskused"