Fookuses Heiki Ernits 65 – animamudila I

Heiki Ernitsa animamudila I, programmi pikkus kokku 67 min, sobiv eelkooliealistele ja algklassi lastele

"Kontsert porgandipirukale", animatsioon, kaasautor Janno Põldma,  2002 pikkus 11:37, tootja Eesti Joonisfilm

Kasside orkester esitab Kontserdi Porgandipirukale. Vanaema otsustab küpsetada porgandipiruka ja saadab vanaisa ja lapselapse põllule porgandit tooma. Üritades puhtaks pesta üleannetuid porikärbseid, satub vanaema järve keskel loksuvasse kasti. Vanaisa ja lapselaps asuvad vanaema otsima …

"Lepatriinude jõulud", animatsioon, kaasautor Janno Põldma, 2001, pikkus 50:34, tootja Eesti Joonisfilm

Lepatriinupoiss Tim läheb Jõululaupäeval külla lepatriinutüdruk Miale. Mia väike majake ripub kuuse otsas. Siis aga tuleb inimene, raiub kuuse maha ja viib endale koju jõulupuuks. Tim ja Mia satuvad toaputukate maailma. Lepatriinud asuvad otsima teed metsa, paraku ei tea ükski toaputukas, mis asi mets on. Läbi mitmete naljakate sündmuste jõuavad Tim ja Mia oma otsingutes lõpuks kapi otsa. Seal lebab tolmukorra all postkaart, millel on kujutatud talvine mets.

Et on Jõululaupäev, saabub inimeste majja Jõuluvana. Suure Jõuluvana taskust laskub nöörredeliga alla väike toaputukate Jõuluvana. Kui kõik toaputukad on oma kingitused saanud, märkab putukate Jõuluvana kurvalt seisvaid Timmi ja Miat. Jõululaupäeval, teadagi, võivad aga teoks saada nii mõnedki unistused.


Eelmine
Fookuses Heiki Ernits 65 – animamudila II
Järgmine
FOOKUSES "Heiki ERNITS 65": KES ON HEIKI ERNITS ?