Joonisfilmi värsked animapärlid

Programm, mis koosneb animatsioonidest, on mõeldud täiskasvanutele, mis on sobiv ka noortele vanuses alates 16+.
Programmiga "Joonisfilmi värsked animapärlid" , toome vaatajateni Eesti Joonisfilmiga koostööd tegevate Eesti ja välismaiste animaatorite värskeima loomingu, mis on esilinastunud ajavahemikus 2015-2018. Programmis on kokku 6 eripalgelist animatsioonipärli, kogupikkuses ca 68 minutit. Märksõnad, mis programmi läbivad, on "müstika ja tänapäev", "varjatud ihad", "alateadvuse vood". Kõiki töid läbib hea must huumor ja sürrealism, mis aitab tänapäevast end lahti kangutada ning teha üks vallatu, kuid süvitsi minev reis meie alateadvuse hämaratesse soppidesse. Programmi esitleb Eesti Joonisfilm.

"Fatcula", režissöör Martinus Daane Klemet, pikkus ca 9 min, animatsioon, Eesti Joonisfilm, 2016
Sünopsis: spordiklubi kõrvale kerkinud müstiline ilukliinik ähvardab laostada klubi omaniku. Mis selles kliinikus tegelikult toimub? Lahendus paistab leiduvat ühes pudelis „Fat Burner“-is.


"Alateadvuse maja", režissöör Priit Tender, filmi pikkus ca 11 min, animatsioon, Eesti Joonisfilm, 2015.
Sünopsis:
teos põhineb pikaaegsel uurimusel korstnapühkijate unenägudest. Rikkalikust materjalist on selekteeritud välja kõige sagedamini esinevad kujundid ja nende alusel on loodud stsenaarium. Statistika lubab väita, et filmi näol on tegemist ühe korstnapühkija kõige sagedamini esineva unenäoga.

"Siseilmadest väljas", režissöör Helen Unt, filmi pikkus ca 11 min, animatsioon,
Eesti Joonisfilm, 2016.
Sünopsis: kärbes hõõrub käsi. Mees ja naine, sees ja väljas, tasakaal nende sees ning nende vahel. Kärbes lendab. Teod kiiguvad. Kärbes lendab."Piano", režissöör Kaspar Jancis, pikkus ca 11 min, animatsioon, Eesti Joonisfilm, 2015
Sünopsis: Marta tassib klaverit kasutatud muusikariistade ärist koju. See peaaegu et õnnestub. Albert üritab juba kolmekümnendat aastat Paulale armastust avaldada. See peaaegu et õnnestub. Paula tahab Albertile samaga vastata. See peaaegu et õnnestub. Politseikomissar Kits on elu aeg unistanud langevarjuhüppest. See peaaegu et õnnestub. Mirjam tahab saada tsirkuseartistiks. Peaaegu et õnnestub. Mesilane üritab suletud aknast välja saada. Peaaegu õnnestub. Peategelaseta film, kus peakaotanud tegelaste elud põimuvad dramaatilisel ja vähem dramaatilisel kombel ühes tavalises paneelmajas.

"Maasikaõgijad", režissöör Mattias Mälk, pikkus ca 15 min, animatsioon,
Eesti Joonisfilm, 2018
Sünopsis: fantaasiafilm kahest maasikakasvatajast, kelle põllu hävitavad aplad teod. Paar üritab linnas uut elu alustada, aga kui naine jääb lapseootele, siis kahtlustab paranoiline mees, et ka selle taga on teod.

"Linnugripp", režissöör Priit Tender, pikkus ca 10 min, animatsioon, Eesti Joonisfilm, 2016
Sünopsis: lugu mehest ja maost, alkoholisõltuvusega pingviinist ja lindude kadumisest. Lugu õunapuust ja õuntest, juurtest ja juuretusest. Lugu paradiisist ja sellest väljalangemisest.


Eelmine
joonisfilmi laste eriprogramm
Järgmine
Nukufilmi animapärlid täiskasvanutele